تازه ترین ها

شهادت پر افتخار ملا عبدالمنان آخند

شهادت پر افتخار ملا عبدالمنان آخند

تبصره هفته: ملا عبدالمنان آخند قائد قهرمان، بهادر و دلیر جهاد جاری و در تشکیلات امارت اسلامی والی هلمند شنبه شب گذشته (دهم قوس) در حملۀ هوایی دشمن در ولسوالی نوزاد ولایت هلمند به مقام رفیع شهادت نائل گشت. انا لله و انا الیه راجعون
شهید ملا عبدالمنان آخند شخصی بود که زندگی اش را در راه الله متعال وقف کرده بود. در این راه با وجود صبر و بردباری در برابر سختی ها و مشقت های گوناگون، امتحانات زخمی شدن، زندانی شدن و هجرت را تحمل کرده بود و در آخر با نوشیدن جام شهادت، صفحۀ زندگی پر افتخارش کامل گشت.

سرگذشت شهید ملا عبدالمنان آخند بمانند هر مجاهد ایثارگر به ما درس می دهد که جهاد در راه الله متعال برای محو فساد و کفر وحاکمیت قانون الهی بر زمینش قربانی می خواهد، مشقات را باید تحمل کرد و ایثارگران این راه مقدس برای رضای الله متعال به هر نوع قربانی و فداکاری آمادگی دارند.

اگر پس منظر تاریخی جهاد برحق علیه باطل را ورق بزنیم، می بینیم که اولین قربانیان و شهادت طلبان این راه، مقرب ترین بندگان الله متعال (پیغمبران علیهم السلام) بوده اند، که زخمی شدن، تعذیب، حبس، هجرت و شهادت را قبول کرده اند. اساس و بنیاد این راه در تاریخ اسلامی  را غازیان بدر و اُحد گذاشته اند و همانند حضرت حمزه، مصعب بن عمیر، عمرفاروق، مثنی بن حارثه رضی الله عنهم جانبازان بزرگ با بدن های رنگین به خون از این دنیا رفته اند و با شهادت خویش  عزت و عظمت این راه را برای نسل های آیندۀ ملت اسلام مشخص کرده اند.

امارت اسلامی افغانستان افتخار دارد که در تاریخ معاصر بیشتر از هرکس در سطح قیادت و رهبری قربانی داده است. خورد و بزرگ شان به یک اندازه آرمان مقدس و داعیۀ عالیه را بیشتر از زندگی خود با ارزش شمرده اند و با قربانی کردن خود، مال، اولاد، خانواده، جایداد و همۀ هستی مادی خود مبارزه برای اعلای کلمة الله را جاری نگه داشته و در این راه هیچ نوع شکونک و شبهات آنها را از عزم جهادی باز نداشته است.
شهید ملا عبدالمنان آخند یک رهرو این راه ایثار و رشادت بود، او سعادتمند است که زندگی اش در راه جهاد علیه دشمنان اسلام سپری شد. در میدان مبارزات علیه دشمنان اسلام و پیروان شیطان درس های عبرتناکی به آنها داد. خاک مجاهد پرو هلمند را با خون کفار متجاوز آغشته نمود. با قوت ایمانی علیه تخنیک استدراجی عصر جنگید و در آخر گلگون به خون به لقاء پروردگارش رفت.

اینگونه رهروان راه جهاد، حریت و شرفت، همانطور که در تاریخ اسلام درخشان هستند، در  صفحات پر افتخار کشور اسلامی افغانستان نیز ستاره های نورانی عزت و شرف برای رهنمایی نسل های آینده خواهند بود  و آنها در روشنایی سرگذشت این قهرمانان، مسیر زندگی خود را تشخیص خواهند داد.

امارت اسلامی افغانستان به متجاوزین اشغالگر آشکارا می گوید که هر مجاهد ما ملا عبدالمنان آخند است و هر مجاهد ما ایثارگر، شکست ناپذیر، با شهامت و پیکر عزم و شرف است. اگر در هجده سال گذشته شما به این حقیقت پی نبرده اید، تاریخ یک هزار و چهارصد سالۀ ما را مطالعه کنید. روح اسلامی در رگ هایمان در جریان است. شهادت در راه الله متعال یک آرمان بزرگ مجاهدین ماست. با شهادت ها هیچگاهی روحیات مجاهدین شکست نمی خورد، بلکه همیشه جذبۀ قربانی و احساس انتقامش قویتر می شود.

Related posts