Home » رویدادهای کشور و جهان » واکنش سخنگوی امارت اسلامی در مورد فرستادن 300 نیروی اضافی آمریکایی به هلمند

واکنش سخنگوی امارت اسلامی در مورد فرستادن 300 نیروی اضافی آمریکایی به هلمند

روز گذشته قومندانان نظامی آمریکایی اعلام کردند که در بهار آینده بخاطر کمک به مزدوران خود 300 عسکر آمریکایی را به ولایت هلمند اعزام خواهند کرد.

این اعزام عساکر اضافی در حالی اعلام می گردد که آمریکا در تابستان گذشته 100 تن از نیروهای خاص آمریکایی را برای دفاع از شهر لشکرگاه به مرکز ولایت هلمند گسیل داشت، که بعد از متحمل شدن تلفات سنگین، بزودی به کمپ نظامی باستین گریختند.

در عین وقت بر اساس معلومات حلقات نظامی آمریکایی هم اکنون نیز یک مرکز مهمی بنام کمپ دایر “Camp Dwyer” را مخفیانه در مربوطات ولسوالی گرمسیر هلمند اداره می کنند که صدها تن از نیروهای خاص آمریکایی در آن حضور دارند.

همچنین در کمپ باستین در منطقهء شوراو نیز صدها تن از عساکر اشغالگر بودوباش دارند.  علاوه بر تعداد عساکر آمریکایی فوق الذکر، اعلام و اعزام نیروهای بیشتر صرفا بخاطر روحیه دادن به عساکر شکست خوردهء ادارهء غلام کابل و اینکه اگر بتوانند تا بهار استقامت کنند.

اما همانگونه که مجاهدین سرسپردهء امارت اسلامی در موجودیت صدها هزار تن از نیروهای آمریکایی و دیگر اشغالگران، به پیشروی و پیروزهای  خود ادامه دادند، حضور چند صد تن عسکر دیگر نمی تواند مانعی در مقابل پیشروی های مجاهدین گردد.

اما اگر عساکر آمریکایی از غارها و بیس های خود به میادین جنگ بیایند، در صحنه های جنگ مستقیم صدمه های سنگینی را متحمل خواهند شد و بجای غلامان شان، کشته خواهند شد.

اعمال اینچنینی، تلاش های ناکام از سوی اوباما است که به مانند گذشته بدون نتیجه خواهد بود و نه هم جبیره ای برای شکست های آمریکایی در داخل آمریکا و در سطح جهانی خواهد شد. ان شاءالله

قاری یوسف احمدی

سخنگوی امارت اسلامی

۹/۴/۱۴۳۸ هـ. ق.

۸/۱۰/۱۳۹۵ هـ. ش. – 2017/01/07 م.