تازه ترین ها

پيام تبریکی امیرالمؤمنین شیخ الحدیث هبة الله اخند زاده (حفظه الله) بمناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

پيام تبریکی امیرالمؤمنین شیخ الحدیث هبة الله اخند زاده (حفظه الله) بمناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

بسم الله الرحمن الرحیم

إن الحمد لله نحمده ونستعينه ونستغفره ونتوب إليه ونعوذ بالله من شرور أنفسنا ومن سيئات أعمالنا من يهده الله فلا مضل له ومن يضلل فلا هادي له وأشهد أنلا إله إلا الله وحده لا شريك له وأشهد أن محمدا عبده ورسوله أما بعد:

قال الله تعالی :(أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ عَلَىٰ نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ (۳۹) الحج

مردم مسلمان افغانستان و همهء امت اسلامی!

السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته،

قبل از همه عید سعید فطر را به همه تان از صمیم قلب تبریک می گویم. الله تعالی عبادات، روزه، قیام، صدقات و همه اعمال نیک تان را که در ماه رمضان مبارک انجام دادید به دربار خود قبول و منظور نماید.

ملت مجاهد افغان!

ما عید امسال را نیز در حالی تجلیل می کنیم که کشور محبوب ما تا کنون تحت اشغال قرار دارد و فرزندان غیور و مجاهدین جان نثار تان بخاطر آزادی کامل کشور و به هدف حاکمیت نظام اسلامی در سنگر های دفاع و جان نثاری قرار دارند.

این سخن واضح است که جنگ جاری از جانب اشغالگران آغاز گردیده است، آنان از مناطق خیلی دور جهان به نیت اشغال و از بین بردن نظام اسلامی به افغانستان آمده اند و امارت اسلامی به منظور دفاع از شعائر اسلامی، مردم و کشور خود به جنگ دفاعی مجبور گردیده است و به جهاد مقدس ادامه می دهد. لهذا متوقف ساختن و ادامه دادن جنگ مذکور به جهت اشغالگر خارجی ارتباط می گیرد.

آنان که به بهانهء تأمین امنیت بر افغانستان حمله کردند اکنون به سبب آن همه منطقه را نا آرام کرده اند، اینکه آنان به هر اندازه بر بقای نیروهای خود و یاافزایش آن در اینجا اصرار می کنند به همان مقدار حساسیت منطقوی  با آن بیشتر می شود و در نتیجه به شمول افغانستان تمام منطقه بیشتر بی ثبات میگردد.

امریکائی ها باید این سخن را درک کنند که ادامهء جنگ در افغانستان، افزایش بمباردمان، کشتار افغان های بیگناه،  استعمال بم های بزرگ در سرزمین آنان بخاطرترسانیدن حریفان سیاسی خود و یا جهت آزمایش اسلحهء جدید، ایجاد گروههای مسلح به نام های مختلف در مقابل مجاهدین بخاطر بدنام کردن مقاومت جهادی و ضعیف ساختن آنان، تمویل و تشهير آنان، ایجاد تنش های قومی، سمتی و لسانی در میان افغان ها، و دامن زدن به همچو فتنه های دیگر هرگز وسیلهء کامیابی آنان شده نمیتواند، زیرا افغان ها قومی نیستند که در مقابل زور به کسی سر تسلیمی خم کنند. از تاریخ ما غافل نشوید، بس است که این شانزده سال را در جنگ عبث و بی مورد سپری کردید، مصارف بی فایده را انجام دادید و حیثیت نظامی و سیاسی خود را پامال کردید، عساکر زیاد خود را  تلف کردید، افغان ها را نیز شهید ومعیوب کردید، خانه ها و سائر تأسیسات زیربنایی شان را تباه و افغانستان را به ویرانه مبدل ساختید.

اگر شما گمان می کنید که با حضور نظامی و افزایش عساکر تان حوصلهء ما را می شکنانید، اشتباه می کنید. حل مسئله این نیست که بنابر خواهش ادارهء بی کفایت کابل به اشغال ادامه بدهید؛ بلکه تعقل اینست که با درک حقایق پالیسی جنگجویانهء خودرا تغییر بدهید. سرنوشت افغانستان و همه مسائل در اینجا به افغان ها ارتباط دارد. مردم غیور افغان نه به فشار کسی گردن می نهند و نه فرمایش های کسی دیگری را در امور کشور خود می پذیرند، استقلال کشور شان ونظام اسلامی برای آنان از جان شان نیز با ارزش تر و مهمتر است. شما شاید از موجودیت یک و نیم دهه تان در سرزمین افغان ها درس آموخته باشید. لهذا درستاینست که دیگر به اشتباه تمدید اشغال ادامه ندهید. زمانیکه اشغال ناجایز شما بر افغانستان خاتمه پیدا کند، امارت اسلامی به شمول شما با تمام همسایه ها وجهانیان در چارچوب اصول تعامل مثبت و خط مش جامع برای روابط نیک دارد. در اینجا یاددهانی این خط مش امارت اسلامی را ضروری می پندارم که نه در امورداخلی کسی مداخله می نمایم و نه دیگران را اجازه می دهیم که در امور داخلی ما مداخله کنند و به همین شکل نه به کسی اجازه می دهیم که سرزمین افغانستان را در مقابل کسی استعمال کند.

ملت مجاهد و مسلمان!

جهاد در مقابل اشغالگران یک فریضهء الهی است که نه به منافع شخصی کسی ارتباط دارد و نه با تغییر نظر شخصی کس تغییر می کند، در احکام شرعی و تاریخ اسلامی جهاد باب نامعلومی نیست که هر کس به اجتهاد شخصی خود حکم کردن و یا متوقف ساختن آنرا صادر کند.  در همه تاریخ اسلام ثمرهء جهاد مقدس در زیر تسلط و فرماندهی کفار بدست نیامده است و نه هم گاهی حاکمان فاسد دین الله تعالی را نافذ کرده اند و نه در زیر سایهء نیروهای هوایی اشغالگران حاکمیت نظام اسلامی ممکن است.

امریکایی ها همه آن چهره هایی را بر ملت ما تحمیل کرده اند که نه برای دین و نه برای منافع مردم تعهد دارند. آنان تنها مدافعین منافع امریکا هستند. ما مشاهده کردیم که این چهره های اجیر بر اساس فرمان امریکا برای این هم آماده هستند که افغانستان را در جهت مقابل با همسایه های آن و همه منطقه ایستاده نمایند وآن را تنها قربانی منافع امریکا کنند. اگر حالت کنونی ادامه پیدا کند، آنان برای این هم آماده هستند که با بر انگیختن تعصبات قومی، سمتی و لسانی در میان ملت متحد یکبار دیگر مانند سالهای دهه نود جنگ ذات البینی را آغاز و کشور تاریخی ما را به چندین پارچه تقسیم کنند. جریانات اخیر کابل مثال زندهء تلاش های فتنه انگیزی این بیگانه پروران است.

امارت اسلامی همچو یک نیروی مدافع مصلحت های شرعی و ملی کشور، هر نوع عمل تخریبی را بنام قوم، لسان، ساحه، مذهب و تنظیم در افغانستان در میان قوم های برادر شدیدا تقبیح می کند و به آنان به نظر تلاش های تخریبی سازش های پلان شدهء دشمن شکست خورده می بیند و با تمام توان خود از آن ممانعت خواهد کرد.

مردم مجاهد افغان!

جهاد مشروع دفاعی ملت افغان در مقابل اشغال خارجی به نصرت الله تعالی، حمایت شما، اخلاص و قربانی های بی مثال مجاهدین، و دیپلوماسی و دسپلین کامیاب امارت اسلامی هر روز نسبت به روز دیگر نیرومندتر می شود که به سبب آن جهت های مطرح جهانی بر موثریت، مشروعیت و موفقیت آن اعتراف میکنند. این عمل دشمن اشغالگر را خیلی نگران ساخته است، لذا علیه امارت اسلامی تبلیغات بی بنیاد می کند و دست آوردهای مجاهدین ما را به دیگران منسوب می کند. مگر ما در این ارتباط جهانیان و مردم خود را اطمینان می دهیم که امارت اسلامی هرگز بخاطر اخراج یک اشغالگر جهت دیگری را اجازهء مداخله درافغانستان نخواهد داد. حمایت ملی ملت افغان در مقابل همه تجاوزگران سبب اصلی موفقیت ما است.

امارت اسلامی از هر آن جهتی که بر مشروعیت مقاومت دفاعی برحق ملت مجاهد افغان در مقابل اشغال امریکایی اعتراف می کند سپاس گزاری می کند و از آنان میخواهد که با استفاده از نفوذ جهانی خود امریکائی ها را مجبور کنند تا به اشغال افغانستان نقطهء پایان بگذارد.

امریکایی ها نیز باید با درک واقعیت ها به جای مقابله با مقاومت جهادی با پذیرفتن مطالبات قانونی ملت مجاهد افغان مشکل خودرا از راههای دپلوماتیک حلکنند، بزرگترین مانع در مقابل صلح اشغال است، با خاتمهء اشغال حل مسئلهء افغانستان از راههای صلح آمیز بخش مهم خط مش امارت اسلامی است، به همین خاطر وظیفهء تلاش حل صلح آمیز را به دفتر سیاسی سپرده است.

صلح در زیر سایهء نظام اسلامی، امنیت حقیقی و آرامی هموطنان هدف اساسی ما است. ما با عزم مستحکم به پیشرفت اقتصادی و تعلیمی و آبادی همه جانبهء مردم خود تعهد داریم. امارت اسلامی از امور و پروسه های بازسازی استقبال می کند و در روشنی اصول و لوائح وضع شدهء خود حمایت و حفاظت از هر نوع فعالیت در این زمینه را وظیفه خود می داند. مجاهدین در مناطق خود به زمینه مساعد ساختن تعلیم دینی و عصری و امور بازسازی مطابق به خواهش مردم ادامه دهند.

به جهانیان پیام ما اینست که:

در جلوگیری از آزار و اذیت مردم مظلوم در جهان بخصوص شرق میانه تلاش کنند، مردم بی دفاع و بیچاره را دیگر به ظلم امریکا و اسرائیل نگذارند، همچنان برجنجال های اخیر میان کشور قطر و یکعده کشورهای عربی دیگر از صمیم قلب ناراحت هستیم و از کشورهای عربی برادر تقاضای ما اینست که هر نوع اختلاف ذات البینی خود را با تفاهم ذات البینی حل کنند تا مردم شان از ضرر و کشورهایشان از مداخلات دیگران در امان بمانند.

برادران مجاهد در سنگرهای جهاد و جان نثاری!

شما باید بر این خرسند باشید و شکر اداء کنید که الله تعالی شما را در این وقت دشوار بخاطر حفاظت از دین و مردم خود انتخاب کرده است. جهاد در راه دفاع ازدین خویش و مسلمانان از آنجمله اعمال افضلی است که رسول الله صلی الله علیه وسلم آنرا (ذروة سنام الاسلام) یعنی بلندترین قلهء اسلام نامیده است. پس درارتباط به جهاد کنونی به تبلیغات، تعبیرات و سخنان دشمن توجه نکنید، بلکه در ارتباط با این عمل خود تنها تعریف کتاب الله و رسول الله صلی الله علیه وسلم راکافی بشمارید.

مگر به این هم متوجه باشید که جهاد به مقداری که عمل بهتر است به همان اندازه خطرهای پیوسته به آن هم سنگین است. خدا نکند که در جهاد از نزد تان تجاوزصورت گیرد، انسان های بیگناه را اذیت کنید، یا به جان، مال و یا حیثیت مردم عام زیان برسانید، در آنصورت هم منفور و بی قدر خواهید شدید و هم در دنیا و آخرت مستحق سزا خواهید گردید. پس به رفتار و کردار تان خیلی متوجه باشید و دوستان خود را نیز از اعمال ناجایز منع کنید.

هنگام طرح ریزی و اجراء عملیات جهادی موضوع تلفات ملکی را جداً در نظر داشته باشید. عملیاتی که در آن به جان و مال مردم زیان می رسد برای ما قابل قبول نیست، از این چنین عملیات صرفنظر کنید زیرا زیان رسانیدن به جان و مال مردم عمل خلاف اصول شریعت و پالیسی امارت اسلامی است.

حوصلهء تان در راه جهاد باید عالی باشد، به نصرت الله تعالی تدابیر قوی، عزم محکم و قربانی شما اشغالگران و حامیان آنان را با نگرانی مواجه ساخته است،دسایس دشمن را ناکام سازید، موج تبلیغات آنرا علیه خود بی تاثیر کنید، حالتی را به وجود بیاورید که هر مجاهد به اصلاح بیشتر نیت و عمل خود متوجه باشد، از وحدت و اتفاق صف خود محافظت کنید، اطاعت بیشتر بزرگان و مسئولین خود را پيشه کنید، هر لحظه و هر قدم محاسبه و مواخذه الله تعالی را در نظر داشته باشید، در رفتار با مخلوق الله تعالی خیلی نرمی اختیار کنید و رفتار ظالمانهء دشمن با مردم مظلوم و اسیر ها شما را به انتقام غیر شرعی وادار نکند بلکه با اسیرهای دشمن بر مبنای اخلاق نبوی رفتار نیکو کنید.

مسئولین جهادی همیشه به دسایس دشمن و حملات ناگهانی متوجه باشند، در استعمال وسایل تحت تعقیب خیلی احتیاط کنند، بی احتیاطی با جان خود و زندگی مجاهدین هم به صف جهادی زیان بزرگی است و هم مسئولیت اخروی دارد.

از تمام هموطنان خود، علمای کرام، دانشمندان، شخصیت های با نفوذ، شخصیت های مردمی و سیاسی، صاحبان قلم، کدرهای مسلکی، استادان و مربیان نسل جدید و همه آنانی که دل شان بر مردم مظلوم و کشور آسیب پذیر شان می سوزد می خواهم که در مقابل امریکائی های اشغالگر عاملین اصلی جنگ به یک آوازایستاده شوند.

در خاتمه از همه هموطنان تقاضا می کنم که هر وقت بخصوص در این شب و روز های مبارک عید تمامی برادران و خواهران ناتوان را اگر آنها یتیم اند و یا خانواده های شهداء و اسیرها و یا مردم ناتوان دیگر، در خوشحالی با خود شریک سازند و به اندازهء توان خود از آنان دستگیری کنند.

هذا و أسأل الله تعالی أن يمنّ علی جميع المسلمين بالخير و العزّ و العافية، إنه سميع قدير و بالإجابة جدير، و صلّی الله وسلّم علی نبيّه أفضل الصلاة والتسليم. والسلام عليکم ورحمة الله و برکاته.

۲۷رمضان المبارک ۱۴۳۸ ه ق

۱/۴/۱۳۹۶ ه ش

۲۲/۶/۲۰۱۷ م

Related posts