تازه ترین ها

احمدی : ادعای کشته شدن افراد ملکی در فراه حقیقت ندارد

احمدی : ادعای کشته شدن افراد ملکی در فراه حقیقت ندارد

تعدادی از رسانه از قول دشمن گزارش داده اند که گویا مجاهدین در ولایت فراه تعدادی از مسافرین را بازداشت کرده و سپس کشته اند که تمام شان افراد ملکی بوده اند .

ما این ادعای دشمن را بشدت رد نموده و تاکید می کنیم که افراد مذکور مسافرین عادی نبوده اند بلکه از عساکر بر حال و ملیشه های اجیر اربکی رژیم اجیر بوده اند که بر اساس معلومات دقیق استخباراتی دستگیر شده اند که تعدادی از آنان در  تلاش فرار کشته شده اند و تعدادی دیگر تا کنون در اسارت مجاهدین قرار دارند .

باید بگوییم که پری روز مجاهدین امارت اسلامی بر مبنای معلومات دقیق استخباراتی، در منطقۀ شمالگاه از مربوطات مرکز ولایت ، تلاشی را آغاز نمودند که در طی آن ۱۴ تن عسکر و اربی بشمول یک قومندان مشهور اربکی ” محمد عیسی ”  بهمراه اسناد و شواهد و کارت های شان زنده دستگیر شدند .

در هنگام دستگیری، ۷ تن عسکر تلاش کردند که فرار کنند که در این جریان از سوی مجاهدین کشته شدند و متباقی ۷ تن دیگر پس از دستگیر شدند، به محکمۀ شرعی امارت اسلامی معرفی گردیده اند .

قلمداد کردن این افراد بعنوان افراد ملکی یک تبلیغات منفی دشمن است و باید بگوییم که مجاهدین امارت اسلامی در تحت هیچ شرایطی به مردم خود زیان نخواهند رساند و اثبات بر مدعای ما این است که روزانه هزاران مسافر از مناطق تحت سیطرۀ مجاهدین عبور و مرور می کنند و تا کنون بکسی آسیبی نرسیده است و نه هم در کشتن افراد ملکی کدام نفعی برای مجاهدین متصور است .

قاری محمدیوسف احمدی سخنگوی امارت اسلامی افغانستان

۱۴۳۸/۱۰/۱۸هـ ق

۱۳۹۶/۴/۲۱هـ ش ـــ ۲۰۱۷/۷/۱۲م

Related posts