تازه ترین ها

سناتور آمریکایی والتر بی جونز:”افغانستان قبرستان امپراطوری هاست!”

سناتور آمریکایی والتر بی جونز:”افغانستان قبرستان امپراطوری هاست!”

در نتیجهء اوج شدت جنگ و درگیری و حضور نظامیان آمریکایی در میادین جنگ در افغانستان، لیست تلفات عساکر آمریکایی یکبار دیگر به شماره افتاده است و هر هفته به تعداد کشته ها و زخمی های اشغالگران آمریکایی در افغانستان اضافه می شود. شروع دوبارهء وضعیت چندین سال قبل و پیشروی های مجاهدین امارت اسلامی داد و فریاد مقامات آمریکایی و از جمله سناتورهای ایالات متحده آمریکا را در آورد. آنها با انتقاد شدید از دولت دونالد ترامپ گفتند: پس از گذشت ۶ ماه از آغاز به کار دولت ترامپ هنوز هیچ استراتژی مشخص و قانع کننده ای در قبال افغانستان وجود ندارد.
تعدادی از سناتورها از جمله «والتر بی جونز»، سناتور جمهوری خواه آمریکایی نیز خواستار خروج کامل آمریکا از افغانستان گردید.
آنها با ارسال نامه ای به ترامپ خطاب به او گفتند: افغانستان قبرستان امپراطوری ها است! ما مایل نیستیم که سنگ قبری در این کشور با عنوان آمریکا در آن وجود داشته باشد.
همچنین چند روز پیشتر نیز جان مک کین رئيس کميسيون اردوی مسلح آمریکا در سناي آن کشور گفت که آمریکا استراتیجی خاصي براي عادي سازي اوضاع در افغانستان ندارد و در نتیجه جنگي را که آمریکا ۱۵ سال پيش در اين کشور آغاز کرده است خواهد باخت.
وي از سوي ديگر ضمن انتقاد از وضعيت موجود گفت: ما مي دانيم مشکل کجاست، مشکل در کاخ سفيد است متأسفانه کاخ سفيد به شدت دچار هرج و مرج شده است.

 

جان ساپکو، مفتش خاص امريکا براي بازسازي افغانستان نيز گفت دولت افغانستان در نوامبر سال ۲۰۱۵، ۷۲ درصد از خاک اين کشور را تحت کنترل داشت در حالي که اين ميزان در نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به ۵۷ درصد کاهش يافته است.

 

حال که با آغاز فصل تابستان و اوج شدت عملیات مبارک منصوری مناطق و ولسوالی های یکی پس از دیگری فتح می شوند، حقیقت دروغین و عوامفریبی مقامات و نظامیان آمریکایی نیز پایان یافته است. بنابر این همه روزه صدای اعتراض و مخالفت از داخل آمریکا بر ادامه حضور نظامیان اشغالگر آن کشور در طولانی ترین جنگ تاریخ آمریکا در افغانستان به گوش می رسد. که ما امید داریم بتوانیم در آینده نزدیک همه اشغالگران بخصوص عساکر وحشی نظامی آمریکایی را سرافکنده و زبون از سرزمین و دیار پر افتخار افغانستان بیرون کنیم.

 

 

Related posts