امریکایی ها امنیت افغان ها را تامین کنند سپس لاف بزنند

امریکایی ها  امنیت افغان ها را تامین کنند سپس لاف بزنند

 فرمانده نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان جان نیکلسون دیروز در طی یک نشست با اشرف غنی گفت که استراتیژی تازهء ترامپ طالبان را ضعیف کرده است و به گفتهء وی تا زمانیکه طالبان آمادهء صلح نشوند به عملیات خود ادامه می دهند .

جنرالان امریکایی جز اینکه از استراتژی ترامپ لاف بزنند دیگر چیزی برای گفتن ندارند ، سوال از نیکلسون اینست که پس از اعلان استراتیژی جنگی آیا امریکایی ها جز تشدید بمباران بی رحمانه بر مردم ملکی و مناطق مسکونی که منجر به شهادت صدها تن افغان های بی گناه گردیده است دیگر کدام دست آوردی دارند ؟ ، آیا جنرالان امریکایی و یا مقامات رژیم مزدور از منطقهء نام گرفته می توانند که پس از استراتیژی ترامپ از کنترول مجاهدین بیرون کرده باشند ؟

امریکایی ها هرگاه در میدان جنگ با شکست همه جانبه مواجه شدند و استراتیژی جدید آن ها نیز ناکام ماند به اکمال و تجهیز ملیشه های ویژهء خود ( داعشیان) فشار آوردند ، داعشیان درولایت مشرقی ننگرهار از بارک ها و مراکز اردوی ملی بیرون می شوند و مردم ملکی را درین هوای سرد زمستان به ترک خانه ها و قریه های شان وادار می سازند ، اگر فرمانده امریکایی جنرال نیکولسن این را دست آورد و پیروزی می داند ، پس درین شکی نیست که امریکایی ها توانستد مردم عامهء ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار را توسط ملیشه های خاص خود وادار سازند تا خانه ها و قریه های شان برای حفظ عزت و آبروی شان ترک بکنند .

پیام ما برای امریکایی ها و رژیم مزدور کابل اینست که دیگر ساحات و مناطق افغانستان را بگذارید ، آیا شما با همه نیروهای خارجی و داخلی و ارگان های گوناگون امنیتی توانسته اید تنها امنیت و ثبات شهروندان کابل را تامین بکنید ؟

 روز گذشته ، سرمایه داران و صرافان کابل به رسانه ها داد و فریاد زدند که رفت و آمد به دیگر مناطق افغانستان را چه می کنید ، حتی نمی توانیم از خانه های خود به مسجد برویم ، یکی از صرافان فریاد کرد : ده تن محافظ با خود دارم ، اما باز هم پسر خورد سال مرا دزدان و آدم ربایان اختطاف کردندو حالا در بدل رهایی وی از من پنج ملیون دالر می خواهند !!

پس جنرال امریکایی باید از خواب و خیال تضعیف طالبان بیرون آید و اگر تنها امنیت شهر کابل را تامین بکند و ادارهء را به وجود بیاورد که مفسدین شاخدار ، باج گیران و قاتلان حرفه ای دران جا نداشته باشند ،  این کامیابی بزرگ استراتژی ترامپ خواهد بود .

دیگر زمانِ آن گذشته است که حرف های بی سر و پای شما مردم را فریب می داد ، حالا مردم افغانستان ، منطقه و جهان اتفاق دارند که امارت اسلامی افغانستان نیروی است و موجودیت آن باعث خیر و نجات برای همگان گردیده است ، نیروی که چنین پشتیبانی و خیرخواهی عمیقی را با خود داشته باشد امریکایی ها و مزدوران آنان هرگز در خواب و خیال شکست و فروپاشی آن نباشند .

Related posts