تازه ترین ها

تلفات دشمن در سال ۲۰۱۷میلادی

تلفات دشمن در سال ۲۰۱۷میلادی

سال ۲۰۱۷م به پایان رسید ، مجاهدین امارت اسلامی افغانستان در طی این یک سال گذشته به جهاد مسلحانهء خود در برابر اشغالگران خارجی و مزدوران داخلی آنها با کمال متانت و شجاعت ادامه دادند، مناطق و ساحات زیادی را در کنترول خود درآوردند، ولسوالی ها را آزاد نمودند، راه ها را به روی دشمن مسدود کردند و چهره های مهم دشمن، قول اردوها، قومندانی ها، قرارگاه ها و پوسته های دشمن را بارها آماج حملات تهاجمی قرار داده تلفات سنگینی را بر پیکرِ دشمن زبون وارد نمودند.
دشمن در سال گذشته از لحاظ روحی و معنوی مورال خود را از دست داده بود، در میدان های نبرد به شدت سرگردان و سراسیمه بود و از همکاری مردم نیز بی بهره بود، اما بالمقابل مجاهدین با مورال عالی جنگیدند، تنها چند تن مجاهدین نیروی های کلان دشمن را شکست دادند، با حملات استشهادی و نفوذی صدمه قوی به دشمن وارد کرده و نصرت ویژهء پروردگار نیز شامل حال مجاهدینِ بود که با نیروی ایمانی می رزمیدند.
ما در راپور ذیل آمار حملات مجاهدین، شمار تلفات دشمن و چندی از معلومات دیگر را که به دقت جمع آوری شده است ارائه می کنیم.
۱ : در سال ۲۰۱۷م ، در مجموع (۷۵۰۳) حملات خورد و بزرگ از سوی مجاهدین علیه دشمن صورت گرفته است.
۲ :که (۴۸) آن حملات استشهادی بوده است.
۳ : (۲۸۹) تن اشغالگران خارجی در طی این حملات کشته و (۱۲۴) تن آنان زخمی شدند.
۴ : از عساکر، پولیس، کارمندان استخباراتی و اربکی های رژیم کابل چون همواره به حیث سپر برای عساکر امریکایی استفاده می شوند و در هر میدان جنگ در خط اول قرار می گیرند لهذا نسبت به همه تلفات بیشتر دیده اند، در سال گذشته در مجموع (۱۴۹۳۸) تن عساکر، پولیس، کارمندان استخباراتی و اربکی ها کشته و (۹۴۳۰) تن دیگر آنان زخمی شدند.
۵ : (۴۰۸) تن از کشته شدگان دشمن قومندان های بودند که در ولایات مختلف کشور در جریان حملات مجاهدین از بین رفتند.
۶ : در سال گذشته (۴۱۹۶) تن عساکر، پولیس و اربکی ها با درک حقائق و در اثر مساعی مسئولین کمیسیون دعوت و ارشاد امارت اسلامی افغانستان به مجاهدین پیوسته اند، آنها (۳۲۳) میل سلاح های سبک و سنگین، مهمات و شمار زیادی از وسایط دشمن را نیز با خود آوردند.
۷ : در طی یک سال اخیر ، (۲۹۷۶) عراده وسایط (تانگ ها و رینجرهای) دشمن تخریب شده است.
۸ : در سال گذشته (۲۰) پروند هلیکوپتر و طیاره های دشمن در بخشهای مختلف کشور سرنگون گردیده است که (۱۳) آن هلیکوتر و طیاره و (۷) آن طیارات بدون سرنشینِ کشفی بوده است.
قاری محمد یوسف احمدی
سخنگوی امارت اسلامی افغانستان
۱۱/۴/۱۴۳۹ ه ق // ۸ / ۱۰/ ۱۳۹۶ ه ش // ۲۹/۱۲/۲۰۱۷م

Related posts