تازه ترین ها

توضیحات سخنگوی امارت اسلامی در مورد حملهء دیروز بر وزارت داخله

توضیحات سخنگوی امارت اسلامی در مورد حملهء دیروز بر وزارت داخله

چاشت دیروز حملهء استشهادی بر ساختمان پیشین وزارت داخله در کابل صورت گرفت، ما با استناد به دلائل ذیل می توانیم بگوئیم که هدف دشمن بود و زیان اصلی نیز به منصوبین و کارکنان وزارت داخله وارد شده است.

۱- دشمن خود اعتراف می کند که حمله کننده توانسته است از نظام قراول اول عبور کند، پس بناءً وقتی از دروازهء اولی ورودی عبور کند و به دروازهء دومی برسد، در آنجا حضور افراد عام ملکی و موجودیت بازار بی اساس است.

۲- بسیاری از رسانه ها بشمول بی بی سی نوشته اند که حمله در محلی بوقوع پیوسته است که بغیر از کارمندان رسمی حکومتی، مردم عام ملکی اجازهء رفتن به آنجا را ندارند. همچنین نقشهء محل واقعه نشان می دهد که در چند متری اطراف رویداد، دفاتر مهم امنیتی مثل ارگان های استخبارات و ضد تروریزم و دیگر تاسیسات مهم دولتی موقعیت دارند که فقط به افراد حکومتی در این منطقه اجازهء تردد و رفت و آمد داده می شود.

۳- ما میدانیم که دشمن ناکام و زبون حال می خواهد به اینگونه حملات، شکل و رنگ تلفات ملکی بدهد، از اینرو رسانه ها را مجبور کرده اند که بجای مرگ و میر نظامیان، خبرها و تصاویر تلفات ملکی را نشر کنند و حتی برای ثبوت اینگونه ادعاهای بی اساس تلاش کرده اند که تصاویر جنگ های عراق، سوریه و یا هم عکس هایی از جنگ های سال های گذشته افغانستان را نمایش داده و به حملهء دیروز منسوب کنند.

اینها خود ثابت می سازد که دشمن نتوانسته است شواهد واقعی و تصاویر مربوط به تلفات ملکی در رویداد دیروز را پیدا کند.

۴- نیروهای امنیتی خبرنگاران و روزنامه نگاران را برای ساعت ها از  رفتن به محل رویداد منع می کنند این خود گواه اینست که تلفات مرگ و میر به پولیس ادارهء کابل وارد شده است و آنها می خواهند تلفات نظامیان را پنهان کنند.

۵- مجاهدین فدایی و رهنماهای آنها با کمک افراد نفوذی در وزارت داخله و با نظارت و بررسی تحرکات پولیس توانستند پلان حملهء مذکور را تطبیق کنند که به هدف خود نیز رسیدند.

۶- ملت ما و مردم عام ملکی باید مطمئن باشند که امارت اسلامی هیچگاهی خدای ناکرده اراده ندارد، به مردم بیگناه ملکی زیان برساند، ثبوت آشکار این سخن ما حمله بر هوتل کانتیننتال است که در آنجا فدایی ها فقط در تلاش و جستجوی اشغالگران خارجی بودند و با هموطنان ملکی ما هیچ کاری نداشتند. اما باید به این نقطه متوجه باشیم که دشمن ناکام حال آخرین فریب خود را بکار انداخته است و می خواهد توسط رسانه های قدرتمند خود تصاویر غلط و نادرستی از اینگونه رویدادها را نشر کرده و مرگ و میر مردم ملکی را اشاعه کند، تا اذهان عامه را تحت فشار گرفته و گمراه نماید. اما دشمن باید مطمئن باشد که اینگوه افسانه ها و دروغ ها هیچگاهی به حقیقت نخواهد پیوست و نه هم هیچگاهی خواهند توانست ذهنیت عامه را منحرف نمایند.

امارت اسلامی افغانستان به ترامپ و دست نشاندگان او پیام واضع دارد که اگر خواهان اجرای سیاست زورگویی باشید و بخواهید با میل تفنگ سخن بگوئید، پس از افغان ها نیز انتظار نداشته باشید بر شما گل بپاشند بلکه باید منتظر عکس العمل باالمثل باشید و اگر اصول معقولیت و تفاهم را می شناسید ما بیشتر از دیگران پالیسی سالم و سیاست تفاهم و صلح آمیز داریم.

 

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی

۱۴۳۹/۵/۱۱هـ ق

۱۳۹۶/۱۱/۸هـ ش

۲۰۱۸/۱/۲۸م

Related posts