تازه ترین ها

دشمن، کشتار مردم ملکی را شدت بخشیده است

دشمن، کشتار مردم ملکی را شدت بخشیده است

متاسفانه ، نیروهای اشغالگر و رژیم کابل یکبار دیگر به کشتار مردم ملکی و تخریب خانه ها ، دکان ها و تاسیسات عام المنفعه کمر بسته اند ، هفتهء گذشته شمار زیادی از غیر نظامیان به شمول زنان و کودکان در بخشهای مختلف کشور در اثر بمباران دشمن به شهادت رسیدند و یا هم زخمی شدند و خانه ها و دکان های افراد ملکی به گونهء قصدی تخریب شد .

مردم ولسوالی های خواجه بهاء الدین ، ینگی قلعه و درقد ( ولایت تخار ) چندی پیش یک پروژهء را به نام شهرک عمری در منطقهء شور عرب ( ولسوالی درقد ) بنیاد گذاشتند ، کار ساختمانی ۱۰۰۰ دکان ، کلینک ، مکتب ، مدرسه و پارک درین شهرک به سرعت پیش می رفت و صدها دکان تعمیر هم شده بود ، این شهرک چون در منطقهء زیر کنترول امارت اسلامی افغانستان قرار داشت و امنیتِ آن به خوبی تامین می شد مردم بسیار شایقِ این شهرک بودند ، اما دشمن که همواره لاف از بازسازی می زند بیش تر بخشهای این شهر زیبای مردمی را تخریب نمود و چهار راهی بزرگ و دکان های راکه به شکل عمده اعمار شده بود توسط بلدوزرها از بین برد .

امارت اسلامی افغانستان در برابر این عمل بزدلانهء دشمن چنین واکنش نشان داده است : « امارت اسلامی افغانستان این عمل ناجوانمردانه را به شدت تقبیح می کند و این را نشانهء بزرگی کم ظرفی و بیگانه پروری رژیم مزدور می داند، این اقدام دشمن روشن می سازد که ادارهء کابل تنها برای منافع امریکایی ها استخدام شده است و هر جنایتی را به فرمان اشغالگران انجام می دهد، اگرسران و مسئولان  این اداره در واقعیت نمایندگان مردم بوده باشند و یا رفاه و پیشرفت مردم را در نظر داشته باشند پس تخریب بازاری که به سرمایهء مردم ملکی ساخته شده است و فائدهء آن تنها برای مردم ملکی می رسد چه معنی دارد و این جنایت نابخشودنی برای کدام هدف انجام داده می شود ؟ » .

همچنان دشمن در هفتهء گذشته شمار زیادی افراد ملکی را در بخشهای مختلف کشور شهید و زخمی ساخته است ، چندی از مثال های ان قرار ذیل است :

عساکر کمپاین هفت تن اعضاء یک خانواده را که ۵ تن آن ها برادران بودند در منطقهء بتی تانی ولسوالی علی شیر ولایت خوست به شهادت رسانیدند .

عساکر اشغالگر امریکایی به همکاری مزدوران داخلی شان در منطقهء مرکی خیل ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار در هنگام چاپه بر یک مدرسهء دینی یک بخش مدرسه را تخریب نمودند ، یک شاگرد خوردسال را زخمی نمودند و ۴ تن شاگردان مدرسه را با خود انتقال دادند  .

عساکر اشغالگر امریکایی به همکاری نیروهای مزدور در منقهء زاوی ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار در هنگام چاپه بر خانه های مردم ملکی دروازه های خانه را توسط ماین ها انفجار دادند ، مردم را لت و کوب کردند و یک بزرگ محلی « ملک ایوب » را به شهادت رسانیدند .

 عساکر مزدور در منطقهء فیض آباد ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب خانه های مردم ملکی را آماج گلوله های هاوان قرار دادند ، در نتیجه چند خانه تخریب ، دو خانم و یک مرد شهید و دو خانم دیگر زخمی شدند .

عساکر اجیر در منطقهء بلوچ ولسوالی مارجهء ولایت هلمند خانه های مردم ملکی را هدف گلوله های هاوان قرار دادند ،  در نتیجه ۵ تن افراد ملکی به شمول یک خانم و یک کودکزخمی شدند و دو تن از غیر نظامیان به شهادت رسیدند .

اشغالگران و رژیم دست نشانده کابل کشتار مردم ملکی را در مناطق زیر کنترول امارت اسلامی افغانستان چنان شدت بخشیده اند گویا مردم این مناطق اصلا انسان و افغان نیستند ، خون ایشان بها و دارای شان ارزش ندارد ، دشمن باید به این نکته متوجه باشند که این ملت در گذشتهء نزدیک انگلیس ها و شوروی ها را از خاک خود بیرون رانده اند و مزدوران ، کاسه لیسان و چاپلوسان آن ها را به کیفر کردار رسانیده اند ، مردم دلیر افغانستان جهاد کنونی خود را به سرکردگی امارت اسلامی افغانستان ادامه می دهند ، از جان ، مال و ارزشهای شان پاسداری می کنند و کسانی که خون افغان ها را ریزانیده اند ، ارزشهای شان را پامال و خانه های شان را تخریب کرده  اند حتما به جزای اعمال رسانیده می شوند.

Related posts