تازه ترین ها

اعلامیه امارت اسلامی افغانستان به مناسبت بیست و نهمین سالگرد نجات کشور از اشغال شوروی

اعلامیه امارت اسلامی افغانستان به مناسبت بیست و نهمین سالگرد نجات کشور از اشغال شوروی

شوروی های اشغالگر که در سطح جهان به یک نیروی شکست ناپذیر شناخته می شدند و انقلاب کمونیستی آن ها به « انقلاب برگشت ناپذیر » یاد می شد ۲۹ سال پیش به تاریخ ۲۶ دلو ۱۳۶۷ خورشیدی از کشور عزیز ما به گونهء کامل خارج شدند.
ما فرارسیدن این روز تاریخی را برای ملت مجاهد خود صمیمانه مبارکباد می گوئیم و بدین مناسبت برای بلندی درجات ارواح شهداء که جانهای شان را در جهاد بر ضد شوروی قربان کردند دعاء می کنیم و برای مهاجرین، معلولین و افغان های رنجدیده در برابر هر تکلیف و مصیبت از بارگاه خداوند متعال پاداش کامل آرزو داریم، ربنا تقبل منا انک انت السمیع العلیم، آمین یا رب العالمین.
شکست نیروهای قدرتمند شوروی به دست مسلمان های تهی دست افغانستان ثمرهء عزم متین و همت والای ملت ما بود و بیش تر ازان مثالی خارق العادهء بود برای برتری مطلق خداوند تعالی، جهان معاصر مشاهده نمود که فیصله های عزت و ذلت، عروج و زوال و کامیابی و ناکامی همه در اختیارخداوند تعالی است.
قوت مادی و نیروی ظاهری هرگز عامل پیروزی دائمی شده نمی تواند، قوت نظامی و مادی همه ابرقدرت های جهانی تنها خاصیت استدراجی دارد که خداوند تعالی انسان ها را توسط آن امتحان می کند، هرگاه انسان ها به توانایی مادی خود مغرور شوند خداوند تعالی آن ها همچون فرعون، نمرود، کسری و بالاخره نیروهای قدرتمند شوروی از آسمان عروج به چاه هلاکت می اندازد و برای متباقی انسان ها سامانِ عبرت می سازد.
ما با در نظرداشت عاقبت عبرتناک شوروی ها امریکایی های اشغالگر را توصیه می کنیم که یک لحظه به حقائق مسلمه و اندرزهای تاریخ متوجه شوند و تشویش و اندیشه های بعضی نظامیان امریکایی و اعضاء کنگره را که می گویند : « افغانستان قبرستان امپراتوری ها است، از دیدگاه تاریخ هیچ لشکری نتوانسته است افغان ها را شکست بدهند و هر اشغالگر در برابر مردم این مرز و بوم شکست خورده است » جدی بگیرند.
پیام امارت اسلامی افغانستان به دولت امریکا و مقامات ذی صلاحیت و تصمیم گیرندهء آن کشور اینست که استراتیژی زورگوی جز اینکه دامنهء جنگ را درازتر بکند و عامل خونریزی هر دو جانب گردد دیگر نتیجهء ندارد، ما به جای ادامهء جنگ می خواهیم کشور اشغال شدهء ما آزاد و صاحب اختیار خود باشد و ملت رنجدیده ما نظامی داشته باشند که موافق معتقدات دینی و ارزشهای ملی آن ها باشد.
امریکایی ها باید برای حل این معضله کشور ما را به اختیار خود ترک بکنند، اما اگر جنگ را ادامه می دهند نتیجهء تداوم جنگ از همین حالا معلوم است که آن ها همچون قشون شوروی ها نهایتاً با شکست و ذلت ننگین مواجه می شوند ، ان شاء الله تعالی و ما ذالک علی الله بعزیز .
امارت اسلامی افغانستان
۲۹۵/۱۴۳۹ ه ق
۲۶۱۱۱۳۸۶ ه ش /// ۱۵/۲/۲۰۱۸ م

Related posts