تازه ترین ها

اعترافات دشمنان خارجی و سرزوری دشمنان داخلی

اعترافات دشمنان خارجی و سرزوری دشمنان داخلی

درین اواخر ، بیشتر رسانه های غربی هر روز منظره های ناگوار افغانستان را به نشر می رسانند و مهاجمین غربی را توصیه می کنند که همه چیز را از دست داده اید و دیگر چانس پیروزی در افغانستان ندارید ، حالا وقت آن رسیده است که در مورد پالیسی های جنگ خواهانهء خود بازنگری بکنید .

یک حلیف دیگری امریکایی ها و عضو مهم ناتو « آلمان » نیز درین روزها شکست و ناکامی خود را به گونهء رسمی پذیرفته است ، وزارت خارجهء آلمان بررسی های خود را در مورد وضعیت ناگوار افغانستان به شکل یک راپور تقدیم کرده است ، این راپور از حقایق زیادی که تا هنوز افشا نشده بود  پرده برداشته است .

دولت آلمان در راپور خود اعتراف کرده است که وضعیت امنیتی در افغانستان به حدی خراب است که در آیندهء نزدیک هیچ گونه آثار بهبود و پیشرفت به نظر نمی آید ، این راپور دست آوردهای کشور خود را ناکافی و سطحی خوانده اند ، راپور می گوید : بیشتر کارمندان آلمانی که در بخش بازسازی کار می کنند در کابل و یا هم در ولایت شمالی بلخ در پایگاه های نظامی عقب دیوارهای بلند کانکریتی زندگی می کنند و از مردم افغانستان فاصله دارند .

راپور می افزاید : حملات طالبان مهیب ترو بیشتر شده است ،  یک حملهء خونین آنان در سال ۲۰۱۷م سفارت آلمان را در کابل به شدت متضرر ساخت ، همچنان قونصلگری آلمان در مزارشریف در یک حملهء طالبان در سال ۲۰۱۶م به حدی زیان مند شد که دیگر قابل استفاده نماند ، کارمندان قونصلگری و سازمان همکاری آلمان GIZ حالا در پایگاه نظامی آلمان در منطقهء مرمل ولایت بلخ زندگی می کنند .

راپور می گوید : امنیت آموزگاران نظامی خارجی از بین رفته است ، ۹۸۰ تن سربازان آلمانی که در افغانستان مستقر هستند نتوانسته اند نیمی از پلان های خود را در بخش تربیهء نیروهای امنیتی رژیم عملی بکنند ، زیرا آموزگاران نظامی آلمان هراس دارند که مبادا از سوی نیروهای افغان آماج حمله قرار نگیرند ، حتی آموزگاران آلمانی از سوی عساکر آلمانی محافظت می شوند .

این راپور وضعیت دفاعی نیروهای افغان را چنین بررسی می کند : نیروهای افغان به حدی زیر فشار قرار دارند که حتی نمی توانند در برابر طالبان از جانهای خود دفاع بکنند ، آن ها مناطق دور افتاده را یکی از پس از دیگری به طالبان واگذار می کنند ،  راپور در مورد رژیم چند سره می نویسد : در طی هفده سال گذشته ، ملیاردها دالر برای رژیم کابل داده شده است ، اما باور مردم بر دولت کابل به شدت رو به کاهش است و افغان ها به سوی کشورهای دیگر فرار دارند ، زیرا خراب بودن وضعیت امنیتی ، کاهش رشد اقتصادی ، اختلاس و فساد دولتی و…….. چیزهای است که اعتبار مردم را بر دولت کاملا از بین برده است .

 مقامات احمق رژیم فاسد کابل با وصف این گونه اعترافات علنی و صریحی خارجی ها هنوز هم در مورد سرنوشت خود فکر نمی کنند و نه هم از آزار و شکنجهء افغان ها دست می گیرند ، ایشان گمان دارند که اشغالگران خارجی همواره در افغانستان می باشند و ایشان افغان ها را با چاقوی کند برای آن ها ذبح می کنند .

Related posts