تازه ترین ها

موقف امارت اسلامی در مورد محافظت از وحدت کشور

موقف امارت اسلامی در مورد محافظت از وحدت کشور

در این اواخر از طرف بعضی جهت ها شعار های سازشی تجزیه کشور متحد ما افغانستان شنیده می شود.  این شعارهای سازشی و دسیسه ها نتیجهء دوام اشغال یورشگران امریکایی و به قدرت رسانیدن چند چهره فروخته شده است، که می خواهند کشور متحد ما را بار دیگر با خطر تجزیه مواجه سازند و پلان های شوم خود را در منطقه عملی کنند.
تداود این کوشش های تخریبی از آن زمان آغاز شده که جهاد مردم افغانستان علیه اشغال شوروی کامیاب و زمینه برای ساخت نظام اسلامی فراهم گردید.
آن زمان هم در نتیجهء توطئه های پنهان بعضی از کشورهای اجنبی با آغاز جنگ های تنظیمی، کشور ما به خطر تجزیه مواجه گردید.
مگر لله الحمد که علمای کرام بیدار و طالبان دینی کشور با همکاری هموطنان مؤمن و سلحشور خود در مقابل این پلان شوم قیام اصلاحی کردند و به نصرت خدواند متعال توانستند ملوک الطوائفی را برچینند، تفنگسالاران و گروه های شر و فساد را محو نمایند و در موجودیت آنها همهء دسیسه های به کار افتاده تجزیه کشور را خنثی سازند.
امروز بار دیگر اشغالگران امریکایی تحت چتر اشغال خود افغانستان را بسوی ملوک الطوائفی سوق داده، در ساحات مختلف کشور جزیره های قدرت ساخته اند و به وسیله رسانه های تبلیغاتی خود طبل تقسیم افغانستان را به کوبش در آورده اند.
مردم را به بنامهای قوم و سمت بسوی تقسیم اقتدار، تصرف کردن کرسی ها و سائر امتیازات برانگیختند، حتی اصطلاحات کاملاً اتفاقی مثل افغانیت و اسلامیت را جنجالی و متنازع فیها ساختند، ولایت ها و کابل را با هم درگیر کردند و اکنون این آوازه مضحک را نیز پخش کردند که بعضی از ولایات کشور را به امارت اسلامی واگذار می کنند.
امارت اسلامی این نوع دسیسه ها و توظیف شده گان پخش کننده نا عاقبت اندیش آنرا شدیدا نکوهش می کند.
امارت اسلامی در مورد یکپارچگی و متحد بودن کشور موقف ثابت و آشکار دارد، در اکثریت ولایات کشور اعم از شمال و جنوب، یا شرق و غرب نسبت به اشغالگران و مزدوران آنها ساحات زیاتی را تحت کنترول خود دارد، ازادی ساحات متباقی و ولایات را نیز ازکسی در خیرات نمی خواهد، نه از کسی هرگز چنین خواستی کرده و نه خواهد کرد و نه هم چنین طرحی را می پذیرد.
امارت اسلامی به نمایندگی از ملت افغان و مجاهد خود به اشغالگران امریکایی و جهت های حمایت کننده یا افراد وابسته به اشغالگران هشدار جدی میدهد که امارت اسلامی به نصرت خدواند متعال و همکاری ملت مجاهد خود با این نوع پلان های سازشی، چنان مقابله خواهد کرد مثلیکه در دهه نود به آن مقابله کرده بود و به هیچ کس اجازه تقسیم کشور را نخواهد داد.
امارت اسلامی به ملت یکپارچه خود نیز صدا میکند که در مقابل تحرکات تخریبی دشمنان با حفظ وحدت ملی و دینی خود ایستاد گی کنند و شکار دسیسه های تجزیه طلبانه آنها نشوند.
اینجا همه افغانها گوینده هر زبان و باشنده هر قوم و نژادی که باشند، با داشتند مشترکات ملی و دینی باهم برادر هستند و هرکسیکه با هرنام وبهانه در میان افغانهای با هم برادر ، جدایی می آورد آنها مزدوران تطمیع شده بیگانه گان هستند.
امارت اسلامی یقین دارد که دیگر زمان ناکامی اشغالگران و عناصر تجزیه طلب، نزدیک شده است و ان شاءالله با خاتمه اشغال همین مخربین و پلان های شوم آنها نیز از بین خواهد رفت و همه کشور و ملت یکپارچه و مسلمان ما از همه خطرات و ضررها نجات خواهد یافت. ان شاءالله (… وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِندِ اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ (۱۰) الانفال).

امارت اسلامی افغانستان

۲۹/۶/۱۴۳۹ هـ ق
۲۶/۱۲/۱۳۹۶ هـ ش
۱۸/۳/۲۰۱۸ میلادی

Related posts