تازه ترین ها

اعلامیه امارت اسلامی در مورد فاجعهء قندوز

اعلامیه امارت اسلامی در مورد فاجعهء قندوز

دو روز پیش، گردهمای مردم ملکی که در یک مدرسهء دینی در منطقهء دفتان ولسوالی دشت ارچی ولایت قندوز به مناسبت فراغت عالمان دین و حافظان قران برگزار شده بود به رهنمای امریکایی ها و توسط عساکر رژیم کابل بمباران شد.

درین حادثهء دلخراش حدود دو صد تن مردم ملکی که بیشتر آنان عالمان، حافظان و اطفال بودند شهید و زخمی شدند، این واقعهء دردناک ملت مسلمان افغانستان را به شدت تکان داد.

این عملِ بی باکانهء دشمن یکبار دیگر ثابت کرد که اشغالگران و غلامان بی دین آن ها با عقیده، فکر و آموزش اسلامی، ارزش ها و مقدسات افغان ها چه اندازه دشمنی عمیق دارند و برای از بین بردن آن تا چه اندازه تلاش می کنند.

امارت اسلامی یکبار دیگر این جنایت بزرگ را به شدت تقبیح می کند و تعهد می کند که از عاملین آن انتقام واقعی می گیرد.

مردم مجاهد افغانستان عموماً و به ویژه امارت اسلامی برای پاسداری از اسلام قربانی های بزرگی را متقبل شده است، لهذا امارت اسلامی به همه ملت خود اطمینان می دهد که در دفاع از شما و پاسداری از مقدسات دینی هیچ گونه تعلل نمی کند و عاملان چنین جنایات نابخشودنی را به میز محاکمه می کشاند.

پس از فاجعهء بزرگ قندوز، بر ملت ما دیگر هم لازم می گردد که از جهاد کنونی حمایت بکنند و برای نجات دین، مقدسات دین، عالمان دین و مدارس دینی تلاش بکنند و برای شکست اشغالگران صفوف جهادی را قوی تر بسازند.

امارت اسلامی از بنیادها، سازمان ها و مؤسسات بی طرف جهانی مطالبه می کند که در مورد فاجعهء قندوز یک هیئت بزرگ و بی طرف تشکیل بدهند و به منطقه روان بکنند، تا این واقعه را آزادانه و همه جانبه بررسی بکنند و روشن بسازند که این حمله بر چه کسانی و از روی کدام اهداف صورت گرفته است.

امارت اسلامی برای آمدن چنین هیئت کاملاً زمینه سازی می کند و در مورد امنیت آن ها در منطقه نیز اطمینان می دهد.

همچنان امارت اسلامی از همه رسانه ها، ژورنالست ها و تحلیل گران مطالبه می کند که به گونهء آزاد به منطقه سفر بکنند، محل حادثه را ببینند، با مردم و متضررین صحبت بکنند و معلومات کامل و واقعی را در مورد حادثه به دست بیاورند و سپس آن را با مردم و جهانیان شریک بسازند.

همچنان امارت اسلامی از نویسندگان و مبصرین آزاد و متعهد نیز مطالبه می کند که به فاجعهء قندوز جداً توجه بکنند، در مورد آن بنویسند، ذهنیت ها را روشن بسازند، جزئیات آن را به مردم برسانند، اهداف پنهانی اشغالگران و مزدوران آن را فاش بسازند و ملت خود را از واقعیت ها آگاه بسازند.

ما در مورد فاجعهء قندوز با خانواده های همه شهداء از اعماق قلب ابراز همدردی و غم شریکی می کنیم  و خود را در درد و غم آن ها را شریک می دانیم، برای شهیدان جنت، زخمیان شفای عاجل و خانواده های مصیبت زده صبر جمیل و اجر جزیل تمنا داریم.

از خداوند بزرگ  وبرتر می خواهیم که از برکت خون معصوم و بی گناه فرزندان این ملت، کشور ما را از پنجه های اشغالگران نجات بده، مجاهدین را برای اعادهء نظام اسلامی و رفاه و خوشحالی ملت افغان نصرت بکن و باطل را به قعر هلاکت بیانداز، و ما ذالک علی الله بعزیز، والسلام

امارت اسلامی افغانستان

۱۸/۷/۱۴۳۹ ه ق

۱۵/۱/۱۳۹۷ ه ش – ۴/۴/۲۰۱۸م

Related posts