تازه ترین ها

“شکست دشمن در فراه” راپور استودیوی الاماره نشر شد

“شکست دشمن در فراه” راپور استودیوی الاماره نشر شد

استودیوی جهادی الاماره مربوط بخش سمعی و بصری کمیسیون فرهنگی امارت اسلامی افغانستان راپور ویدیویی شماره ۲۱۱ را تحت عنوان ” شکست دشمن در فراه” تهیه و نشر کرد.

راپور مذکور که به مدت ۱۸ دقیقه است و به عملیات های مجاهدین در ولایت فراه اختصاص یافته است.

دراین اواخر دشمن داخلی و خارجی با شکست شرمناک در ولایت فراه مواجه شده است، دشمن در اینجا با قوت و زور تلاش می کرد، تا لانه های خود را نگه دارد، بلکه نه تنها به هدف خود نرسیدند، بلکه زیان های مالی و جانی سنگینی را متحمل شدند.

چند روز پیش تعداد زیادی از عساکر ادارهء کابل توسط هیلی کوپترها با غرور بسیار برای سرکوب مجاهدین به ولسوالی بالابلوک ولایت فراه آمدند، عساکر نیمه شب ساعت ۱۱ بر منطقهء سیاه جنگل چاپه زدند، که در هنگام پیاده شدن از هیلی کوپتر با حملهء کوبندهء مجاهدین مواجه شدند.

در جریان این درگیری ۱۴ تن از عساکر کوماندوی رژیم کابل هلاک و ۷ تن دیگر زخمی شدند، که اجساد ۶ تن در میدان نبرد باقی مانده اند و مابقی دوباره توسط هیلی کوپترهای خود از منطقه فرار کردند.

عساکر مزدور که در ولسوالی بالابلوک شکست شرمناک و زیان سنگین مالی را متحمل شدند، برای بار دوم به ولسوالی فراه رود با قوای بزرگ برای انجام عملیات رفتند، که این بار نیز همزمان با داخل شدن به ولسوالی تحت حملات شدید مجاهدین قرار گرفتند.

در این حمله به تعداد ۳۵ تن از عساکر کماندوی دشمن هلاک و عده ای زخمی شدند، تعداد زیادی از وسایط نظامی تخریب شدند و سلاح های زیادی را غنیم کردند. اجساد عساکر کشته شده در منطقهء تپه سادات باقی مانده بود که بعدا به صلیب سرخ سپرده و به قریه هایشان انتقال داده شد.

برای دیدن صحنه های مذکور ” شکست دشمن در فراه” راپور نشر شدهء استودیوی الاماره را ب استفاده ازلینک های ذیل تماشا و داونلود نمائید:

Related posts