توضیحات امارت اسلامی در واکنش به نشست عالمان دین در کابل

توضیحات امارت اسلامی در واکنش به نشست عالمان دین در کابل

عالمان دین و مشائخ کرام حیثیت والا و مسئولیت بزرگی در جامعهء اسلامی دارند، چنانکه در امت های پیشین انبیاء کرام علیهم السلام رهبری جوامع بشری را به دوش داشتند، پس از خاتم النبیین صلی الله علیه وسلم این بار گران به دوش علماء ربانی و حقانی قرار گرفته است، از همین سبب علماء کرام در مراحل مختلف تاریخ، این امت را در عرصه های جهاد، علم ارشاد، اصلاح ، دعوت و……. رهبری کرده اند و کشتی امت را از اوضاع ناگوار و دشوار نجات داده اند.

عالمان دین در هنگام یورش بیگانگان و آزمون های گوناگونی که بر کشور و منطقهء ما هجوم آورده است همواره در پهلوی ملت مسلمان خود ایستاده شده اند و از ارزشهای دینی، فرهنگ پر افتخار و تشخص اسلامی جامعهء خود دفاع کرده اند و همه دسایس اشغالگران را ناکام ساخته اند.

اگر تاریخ چند قرن اخیر را به دقت نگاه بکنیم ، ملا مشک عالم، حضرت نورالمشائخ مجددی، مولانا نجم الدین آخندزاده و دیگر علمای مبارز این مرز و بوم در زمان تهاجم انگلیس بر کشور ما به مبارزه پرداختند، شیخ الهند مولانا محمود الحسن، مولانا عبیدالله سندهی و دیگر علماء حقانی که در « تحریک رومال ابریشم » شامل بودند در هند و پاکستان کنونی بر ضد انگلیس مبارزه نمودند و درین راستا زندان ، هجرت و هر گونه تکالیف را متقبل شدند.

همچنان علماء کرام در زمان تهاجم شوروی بر افغانستان نیز برای نجات ملت مسلمان خود و برای از بین بردن نظام کفری کمیونستی قربانی های زیادی دادند، جهاد کنونی مردم افغانستان در برابر امریکا نیز به فتوای شرعی صدها تن علماء کرام آغاز شده است و عالمان و طالبانِ دین درین جهاد نقش بارز داشته اند و هنوز هم برای دفاع از ملت مسلمان خود جهاد می کنند و برای حاکمیت نظام اسلامی متعهد هستند.

چونکه عالمان دین در دفاع از جوامع اسلامی از همه بالاتر نقش مهم و اساسی دارند ، دشمنان اسلام نیز با درک این نکته همواره می کوشند از عالمان دین برای تحقق توطیه های اشغالگرانهء خود استفاده بکنند.

جهاد هفده سالهء ما بر ضد امریکا از برکت قربانی های بی دریغ ملت ما، اشغالگران را آماده ساخته است که شکست خود را بپذیرند و از افغانستان فرار بکنند، اما اشغالگران در حالی که از پیروزی نا امید شده اند اکنون دسیسه های دیگری را به راه انداخته اند ، تا صدای ملت مسلمان و آزادی خواه ما را خاموش و ثمرهء قربانی های آن ها را ضایع بسازند.

فرمانده نیروهای اشغالگر امریکایی « جنرال نیکلسون » به تاریخ ۱۸ ماه مارچ ۲۰۱۸م در جریان یک کنفرانس خبری در کابل گفت که امریکا پلان دارد طالبان را در سال پیش رو آماج فشارهای مختلف قرار بدهد، وی افزود : ما می خواهیم طالبان را مورد فشارهای سیاسی، اجتماعی و حتی مذهبی قرار بدهیم ، هدف از فشارهای مذهبی اینست که با استفاده از بعضی عالمان افغانستان و کشورهای دیگر نشست های فرمایشی برگذار شود و درین نشست ها بر ضد طالبان فتوی صادر شود و مشروعیت دینی مبارزهء افغان ها پس از هفده سال جهاد و مقاومت چیلنج کرده شود.

امریکایی ها در همین سلسله از روی یک پلان، نخستین نشست عالمان دین را به تاریخ ۱۱ ماه مئ سال جاری در شهر بوگور اندونیزیا دائر نمودند و اینست امروز نشست نمایشی دیگر را در کابل به نمایش گذاشتند.

امارت اسلامی افغانستان این گونه نشست ها را خالصتاً پروسهء اسلام ستیزانهء امریکا می داند که پلان، اکمال و عملی شدن آن از سوی امریکایی های اشغالگر رهبری می شود ، امریکایی ها می خواهند توسط چنین نشست ها اشغال ظالمانهء نظامی خود را صبغهء دینی ببخشند و جهاد ملت افغانستان در برابر آن ها را مردود ثابت بکنند.

ما به این ایمان داریم که حق حق است و هیچکسی توان ابطال آن را ندارد، جهاد بر حق ما در زمان حاکمیت گستردهء امارت اسلامی به اساس فتوای شرعی صدها تن علماء و همکاری ملت آغاز شد و اینست در آستانهء پیروزی قرار دارد.

چنانکه تلاش های نظامی، سیاسی و تبلیغاتی امریکایی ها ناکام گردید، خدواند تعالی این دسیسهء اخیر آن ها را نیز با شکست و رسوایی مواجه می سازد، خدواند تعالی می فرماید : يريدون ليطفئوا نورالله بأفواههم والله متم نوره ولو كره الكافرون.الصف ۸ .

فتوای نام نهاد امروزی عالمان در کابل پیش از پیش آماده شده بود و امروز بدون اینکه نظر عالمان گرفته شود و یا لا اقل با آن ها مشوره صورت بگیرد تنها از ستیج برای آن ها قرات گردید، این گونه فتاوی هیچگاه و هرگز دلیل شرعی شده نمی تواند.

در نشست امروزی کابل بیشتر مردم نادان و ناخوان به نام عالمان آورده شده بودند تا نشست بزرگ تر جلوه داده شود.

حرف های سخنرانان نشست به این می چرخید گویا جنگ کنونی یک نزاع باهمی مسلمان ها است و آن ها می خواهند که درمیان طرفین صلح بکنند، در حالی که جهاد کنونی ما بر ضد اشغال و تهاجم امریکایی ها آغاز شده است و نیروهای اشغالگر هنوز هم با همه توانایی خود در کشور حضور دارند و نظام که از سوی جان کیری ساخته شده است بر افغان ها تحمیل شده است.

جهاد کنونی جهاد دفاعی بر ضد کفار محارب است ، جهاد در برابر مسلمان های نام نهاد که در صف امریکا ایستاده اند نیز از روی نصوص شرعی فرض است.

ما برای عالمان دین می گوییم که درین موضوع حساس (یعنی نا مشروع خواندن جهاد بر حق) از عاقبت دنیوی و اخروی خود بترسید، تاریخ شاهد است هر آن عالمی که به علم خود اهانت کرده است و با پیروان شیطان همکار شده است خدواند تعالی وی را در دنیا و آخرت رسوا و شرمنده ساخته است. قرآن کریم برای ما قصهء یک عالم دین را که در زمان موسی علیه السلام گذشته است بیان می کند تا عبرت بگیریم : بلعم باعورا در عصر خود عالم بزرگ و صاحب کرامات بود، هرگاه موسی علیه السلام خواست حاکمیت دین خود را به بیت المقدس و شام گسترش بدهد و آن مناطق را از چنگ حاکمان باطل و جابر آزاد بسازد، حاکمان آن مناطق برای شکست و از بین بردن لشکر موسی علیه السلام تلاش کردند آن عالم دین را بر علیه پیامبر وقت استخدام بکنند، آن ها بلعم باعورا را با مال و شهوت تطمیع نمودند و آماده ساختند که در مورد لشکر موسی علیه السلام دعای بد بکند ، اما خداوند تعالی دعای بد وی را منقلب ساخت و آن عالمی را که در دام باطل گرفتار شده بود رسوا و تا قیامت برای دیگران عبرت ساخت.

عالمان نام نهادی که در کابل گردهم آمده بودند باید ازین حکایت قرانی پند بگیرند و بر خود رحم بکنند، امریکا بزرگ ترین طاغوت این زمان است که در هر نقطهء جهان حقوق مسلمان ها را غصب کرده است و بر مسلمان ها ظلم می کند، رفاقت و همکاری با فرعون این عصر گناه عظیم و انحراف بزرگی است ، خداوند تعالی عالمان ما را ازین فتنه مصئون نگهدارد.

در اخیر یکبار دیگر از عالمان دین احترامانه آرزو داریم که به جای سهم گیری و تگ و دو در نشست های استخباراتی، باید با ملت و مجاهدین خود همکار شوند، تا خدواند تعالی فتنهء اشغال را نابود و عزت و استقلال مردم مسلمان ما را اعاده بکند.

ذبیح الله مجاهد

سخنگوی امارت اسلامی

۲۰/۹/۱۴۳۹ ه ق

۱۴/۳/۱۳۹۷ ه ش

۴/۶/۲۰۱۸م

Related posts