تازه ترین ها

جنرال نیکولسن باید حقیقت را به آمریکایی ها بگوید

جنرال نیکولسن باید حقیقت را به آمریکایی ها بگوید

جنرال نیکولسن که پس از مدت طولانی انجام وظیفهء نظامی در افغانستان از وظیفه اش سبکدوش شده و از این کشور می رود، بتاریخ سی ام ماه می از طریق تلیفون به یک کنفرانس خبری در آمریکا گفت که حکومت اشرف غنی در حال گفتگوی مخفیانه با طالبان است و در پشت پرده دیدارهای پنهان با افراد طالبان در سطوح مختلف جریان دارد.

این ادعای بی اساس نیکولسن ادامهء تبلیغات دروغین جنرالان آمریکایی است که همیشه معلومات غلط در مورد وضعیت سیاسی و نظامی افغانستان به ملت خود داده اند. امارت اسلامی در وقتش با صدور یک اعلامیهء توضیحی این ادعای بی اساس نیکولسن را رد نموده و به جنرال مذکور مشوره می دهد که بر حقایق موجود چشم پوشی نکند و نه هم در مورد افغانستان اطمینان دروغین به اقشار مختلف جامعه و مردم آمریکا بدهد.

اگر نیکولسن می خواهد طولانی ترین جنگ آمریکا و جنگ به بست رسیدهء جاری خاتمه یابد و بیشتر از این خون و منابع آمریکایی ها بدون هدف در این کشور ضایع نگردد، باید همزمان با رسیدن به آمریکا، حقایق افغانستان کشور اینسوی جهان را به آمریکایی ها صاف و پوست کنده بگوید و آنها را از همهء مشکلات و مصایب جنگ جاری مطلع کند.

نیکولسن باید به حیث یک شخص دخیل و شاهد عینی جنگ ها، مقامات و مردم عام آمریکا را بفهماند که پس از هفده سال جنگ و تلاش های نظامی در افغانستان هنوز هم هیچ نشانهء پیروزی برای اردوی آمریکا دیده نمی شود. هفتاد فیصد اراضی کشور در کنترول طالبان است، یکی از رازهای موفقیت طالبان در این است که ملت عام از داعیهء دینی و استقلال طلبی شان حمایت می کند و با سر و مال با طالبان ایستاده اند.

نیکولسن باید به حیث یک شاهد عینی این را نیز به ملت آمریکا بگوید: مقامات رژیم کابل که آمریکا میلیاردها دالر بالایشان مصرف کرده است، هنوز هم استعداد و لیاقت حکومتداری را ندارند. آنها بجای منافع ملت افغان در فکر ازدیاد و کثرت املاک و دارایی های شخصی خود هستند و یگانه کارنامهء شان چور و چپاول پول های آمده به نام افغان ها، غصب زمین های دولتی و دزدی مواد تدارکاتی از نیروهای امنیتی و پر کردن جیب های خود است. تا جائیکه بخاطر غرق شدن در این اعمال پلید، اعتبارشان را در میان ملت عام از دست داده و افغان ها می خواهند از شر این چپاولگران سرمایه های ملی خلاص شوند.

نیکولسن باید حلقات تصمیم گیرنده ایالات متحده آمریکا را آگاه نماید که راه حل معضلهء جاری افغانستان مذاکرات مستقیم با طالبان و رسیدن به یک توافقنامه ای است که به سود هر دو کشور باشد. زیرا دیگر وقت آن رسیده است که حقایق این جنگ طولانی آشکارا گفته شود و از این دعواهای بی اساس، خود فریبنده و خوش باوری های خالی اجتناب شود.

Related posts