تازه ترین ها

پیام تبریکی عالیقدر امیرالمومنین شیخ هبة الله آخند زاده حفظه الله تعالی به مناسبت عید سعید فطر ۱۴۳۹ هق

پیام تبریکی عالیقدر امیرالمومنین شیخ هبة الله آخند زاده حفظه الله تعالی به مناسبت عید سعید فطر ۱۴۳۹ هق

بسم الله الرحمن الرحیم

 إن الحمـد لله نحمده ونستعينه ونستغفره، ونعوذ بالله من شرور أنفسنا ومن سيئات أعمالنا، من يهده الله فلا مضل له، ومن يضلل فلا هادي له، وأشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له، وأشهد أن سيدنا ونبينا محمداً عبده و رسوله، صلى الله علیه وسلم، وعلى آله وأصحابه، و من سار على نهجه و تمسك بسنته إلى يوم الدين، و بعد! قال الله تعالی: ﴿وَلَمَّا رَأَى الْمُؤْمِنُونَ الْأَحْزَابَ قَالُوا هَذَا مَا وَعَدَنَا اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَصَدَقَ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَمَا زَادَهُمْ إِلَّا إِيمَانًا وَتَسْلِيمًا﴾ [الأحزاب: ۲۲[

مسلمانان محترم، هموطنان مومن و مجاهدین دلیر!

السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

اولتر از همه، عید سعید فطر را برایتان تبریک میگویم.

عید تان مبارک!

          خداوند متعال روزه، عبادات و تمامی اعمال نیک تان را قبول نماید، آمین. در این لحظات خوشی عید، فتوحات اخیر جهادی را برایتان تبریک می گویم. از آغاز عملیات الخندق تا کنون، تعداد زیادی مراکز ولسوالی ها و ساحات وسیعی  در مناطق مختلف کشور توسط مجاهدین فتح گردیده است.

لله الحمد، خداوند متعال مجاهدین امارت اسلامی را در مقابل تجاوز دشمن، ثبات و استقامت نصیب  نموده و استراتیژی مملوء از ظلم و وحشت امریکای اشغالگر را ناکام گردانیده است. الله متعال  تلاش ها، قربانی ها و شهادت های  ملت و مجاهدین را به درگاه خود قبول  و مجروحین را شفای عاجل نصیب نماید و اسباب نجات و آزادی مجاهدین زندانی را فراهم سازد، آمین یا رب العالمین.

برادران و خواهران مسلمان!

جهاد ما در مقابل اشغالگران با تمام اصول دینی، عقلی و قوانین بشری موافق و ثابت. میباشد.

هدف و مرام ما اینست که مردم مسلمان ما در تطابق با عقیدهء اسلامی شان زیر سایهء نظام اسلامی زندگی آزادانه داشته باشند. مگر ظالم زمانه، امریکایی طاغوت و دوستان آنها میخواهند که نظریات خود را بر ما تحمیل کرده ، کشور ما را همچو یک پایگاه نظامی تحت اشغال خود داشته و حق اساسی زندگی (آزادی) ما را از ما سلب کنند. اشغالگران امریکایی در سرکوب هموطنان ما از هیچ نوع ظلم و قساوت دریغ  نه کرده اند،  قریه جات، شهر ها، مساجد، مدارس و مراسم ما  را بمباران  می کنند و مردم عام را به قتل می رسانند،  وآنان را مجبور به ترک خانه های شان می نمایند،  هزاران افغان را به شکنجه های وحشتناک در زندان ها تعذیب می دهند. برای خود مصئونیت قضایی داده اند تا کسی از آنها حق پرسش را هم نداشته باشد.

علاوه بر این، می خواهند در کشور فتنه های جدید، بد اخلاقی، تعصب و جنجال ها را به وجود بیاورند، ذخایر غنی کشور ما را به تاراج ببرند، بخاطر اهداف استعماری خود، در اینجا گروه های جدید جنگی تشکیل می دهند و تلاش می کنند که کشور ما را در مقابل همهء منطقه و همسایگان منحیث یک سنگر مخالف استفاده کنند. اگر به عملی شدن این پالیسی خطرناک اشغالگران امریکایی اجازه تطبیق داده  شود، همهء منطقه، بخصوص کشور و مردم ما در چنان مشکلات و دشمنی ها درگیر خواهد شدند که دیگر راه نجات از آن وجود نخواهد داشت.

 یگانه راه نجات از این همه بدبختی ها اینست که نیروهای امریکایی و سایر اشغالگران از کشور ما خارج شوند، نظام اسلامی، مستقل و افغان شمول حاکم گردد. جهاد ما به همین هدف آغاز گردیده است و بخاطر رسیدن به همین هدف، هم زمان با جهاد مسلحانه، دروازه های تفاهم و مذاکرات را نیز باز نگهداشته ایم که دفتر سیاسی امارت اسلامی در این زمینه به صفت یگانه مرجع فعالیت دارد.

 اگر واقعا مقامات امریکایی به حل صلح آمیز قضیهء افغانستان باور دارند پس باید مستقیما به میز مذاکرات حاضر شوند تا اینکه این اندوه اشغال که بیشترین زیان آن به مردم افغانستان و امریکا می رسد، از راه گفتگوها حل شود. بزرگترین اشتباه مقامات امریکایی  اینست که در هر موضوع به زور متوسل می شوند مگر زور در هر جا نتیجه نمیدهد.

ما منحیث یک ملت مسلمان حق داریم که به هر وسیلهء ممکن، اشغالگر ان را از کشور خود اخراج نمایم. اگر دیروز جهاد ما در مقابل اشغال انگلیس، و سپس اشغال اتحاد شوروی مشروع و بر حق بود امروز در مقابل اشغال امریکایی نیز جهاد ما همان گونه مشروع و بر حق است. هیچ دلیلی وجود ندارد تا بر اساس آن اشغال دیروز را رد کنیم و به اشغال امروز سر تسلیم خم نمایيم.

پیام خصوصی من به علمای کرام جهان و افغانستان اینست که امریکا و دوستان آن تقریبا در تمامی میدان ها شکست خورده اند، اکنون تلاش دارند که از نام علمای کرام به نفع خود استفاده کنند. حیثیت و تاریخ پاک آنان را داغدار سازند، جایگاه و وقار آنان را از دل ها و اذهان مردم مومن شان دور کنند، پس باید علمای کرام به این موضوع خیلی ها متوجه و هوشیار باشند که خدای ناخواسته از نشست ها و کنفرانس های آنان در یک کشور و کشور دیگر چنان استفاده نشود که توجه اشغال سر زمین اسلامی را به سوی دیگر سوق دهند و جهاد مقدس ثابت به قرآن و احادیث را جنگ داخلی تعبیر کنند.

مردم مجاهد افغانستان!

 دشمن اشغالگر در هر سنگر مقابله با شما، با شکست مواجه است پس تنها از طریق رسانه های تبلیغاتی خود پروپاگند خود علیه مجاهدین را گرم نگهداشته اند، آنان گاهی مجاهدین را تروریست می نامند و گاهی هم مقاومت برحق دفاعی شان را به جهت های دیگر منسوب می سازند. مگر حقیقت اینست که مجاهدین برادران و فرزندان شما هستند، آنها مدافعان دین و سرزمین شما هستند. پس اگر رسانه های حامی دشمن هر نوع تبلیغات می کنند، حقیقت برای شما مانند آفتاب آشکار است و هر چیز را به چشمان خود مشاهده می کنید. شما به تبلیغات دشمن باور نکنید بلکه بر حواس و درک خود اعتماد نمایيد.

مجاهدین امارت اسلامی فقط این را میخواهند که شما در پرتو هدایات قرآن کریم زندگی پر نور داشته باشید، از تعلیم معیاری، نظام شرعی، آزادی، وقار، سربلندی و زندگی صلح آمیز برخوردار شوید و نسل های آیندهء تان از اثرات تباه کنندهء اشغال کفری در امان بمانند.

 ما تعلیمات دینی و عصری را برای کامیابی تمامی افغان ها و جامعهء افغانی ضروری می دانیم. ما به نصرت خداوند متعال در مناطق تحت تسلط خود امنیت مثالی را تأمین کرده ایم و به اندازهء توان و امکانات خود در بخش های آسایش مردم، تعلیم و ترقی آنان اقدام کرده ایم. در ارتباط با آینده نیز هموطنان خودرا اطمئنان می دهیم که ان شاء الله آیندهء کشور روشن و همراه با صلح و رفاه خواهد بود.

به منظور اینکه مردم ما خود کفا شوند، برای مردم کار پیدا شود، اقتصاد محلی رشد کند و برای مردم در وطن شان امکانات بدست آوردن روزی حلال میسر گردد، ما همهء هموطنان ثروتمند، تاجر و صاحبان کار و بار را دعوت میدهیم که زراعت و مالداری را در همهء افغانستان بخصوص در مناطق تحت تسلط مجاهدین رشد بدهند، فابریکه ها و کارخانه هارا ایجاد کنند، امارت اسلامی همراه آنان از هیچ نوع همکاری دریغ نخواهد کرد.

به نظر امارت اسلامی، موضوع تلفات ملکی از موضوعات خیلی مهم و اساسی است. ما مردم خود را اطمینان می دهیم که بخاطر اجتناب و پرهیز از تلفات ملکی، تمامی توان خودرا به کار انداخته ایم و به این کار ادامه خواهیم داد. قتل مسلمان بی گناه در اسلام بعد از شرک دومین گناه کبیره است و هیچ شخص با ایمان نمیخواهد که چنین گناهی را مرتکب شود. مجاهدین ما که بخاطر رضای خداوند متعال زندگی مشقت بار جهاد را پذیرفته اند، هرگز به چنین کاری دست نخواهد زدند که باعث خشم سنگین خداوند متعال گردد؛ مگر حقیقت اینست که جنایات کشتار های ملکی  توسط اشغالگران و یا توسط آن گروه ها که تحت سایهء اشغال به منظور تضعیف مقاومت جهادی و بدنامی آن به وجود آمده اند و یا از جانب آن ها اکمال می گردند، به شکل مرموز و عمدی صورت می گیرد. پس مردم باید متوجه باشند، به ماهیت و کیفیت هر رویداد عمیقا فکر نموده و تبلیغات

دشمن را باور نکنند.

پیام ما به عساکر موجود در صف دشمن، منسوبین و تمام کارمندان ملکی و نظامی اینست که شما فرزندان همین خاک و مردم هستید، پدران و نیاکان تان همه مسلمان و پیرو قرآن و اسلام بوده اند، به هیچ دلیل برای تان جایز نیست که تحت فرمان آن اشغالگرانی در مقابل مردم مجاهد خود بجنگید که دشمنان سرسخت اسلام و قرآن ما هستند. کشور ما را اشغال کرده اند و بر مردم ما ستم می کنند. مخالفت ما با شما تنها در همین یک نقطه است. اگر شما از همکاری با اشغالگران دست بکشید، شما برادران ما هستید، چنانچه (می بینید) مجاهدین همه روزه عساکر جدا شده از دشمن را در گوشه و کنار کشور استقبال می کنند، از اسیر های جنگی محافظت، و آنان را تداوی می کنند، حفاظت جان و مال شما را نیز خواهند کرد. پس شما نیز برای نجات دنیوی و اخروی تان اقدام کنید و قبل از اینکه در دوستی با امریکایی ها کشته شوید خود را از صف اشغالگران جدا کنید.   

انتقال سفارت به شهر بیت المقدس توسط حکومت امریکا اقدامی است که دشمنی مقامات امریکایی با اسلام، امت اسلامی و شعائر اسلامی را بیشتر آشکار ساخت، ما این اقدام را با الفاظ بسیار شدید تقبیح می کنیم. قضیه قبله اول مسلمانان (الاقصی) را قضیهء امت اسلامی می پنداریم و شهر بیت المقدس را بخش جدا ناشدنی جهان اسلام می دانیم.

در اخیر پیام ما به مجاهدین و مسئولین محلی اینست که مسئولیت های خود را اگر نظامی است یا ملکی، با تمام جدیت و اخلاص انجام دهید. همه آن ساحات کشور که ادارات مجاهدین در آنجا فعال هستند، آزمایش بزرگی برای مجاهدین است که آیا اکنون مطابق به شعارها و ادعای خود در آنجا خدمت مردم را کرده و عدالت اسلامی را تعمیل میکنند و یا خیر؟ ما و شما هر یک برای الله تعالی جوابگو هستیم، و از هر شخص دربارهء مسئولیت و رعیت زیر دست او پرسیده می شود.

الله متعال، خبیر و بر هر چیز عالم است، باید که معامله ما با الله تعالی باشد و خاص

بخاطر خوشنودی خداوند متعال خدمت مخلوق او تعالی را به طریقه احسن انجام بدهیم. رویهء خوب با مردم، اخلاق نرم، حلم و تواضع را باید در خود عادت بسازیم. رسول الله – صلی الله علیه وسلم – خطاب به حضرت معاذ بن جبل رضی الله عنه می فرماید: «اتَّقِ اللَّهَ حَيْثُمَا كُنْتَ وأَتْبِعِ السَّيِّئَةَ الْحسنةَ تَمْحُهَا، وخَالقِ النَّاسَ بخُلُقٍ حَسَنٍ» رواه ترمذی وقال حدیث حسن. (ترجمه: هر کجا هستى از خدا بترس؛ به دنبال گناه، کار نیک انجام بده تا آن را محو کند و با مردم خوش اخلاق و نیک رفتار باش.

همهء مسئولین باید خدمت مردم و رسانیدن حقوق به رعیت را مسئولیت خود بدانند، رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید: «کلکمْ راعٍ، وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ» رواه البخاری ومسلم، (ترجمه: هر کدام از شما مسئول هستید و هر کدام تان دربارهء رعیت خود پرسیده خواهید شد.) امام ناظر و مسئول رعیت خود است، یک فرد ناظر و حافظ خانه خود است، و از او دربارهء رعیت او در خانه اش پرسیده می شود.

در پایان یکبار دیگر عید سعید فطر را برایتان تبریک می گویم، از تمامی مجاهدین و مردم عام تقاضا دارم که اشخاص فقیر، ایتام، بیوه ها، مسلمانان ناتوان و خانواده های زندانیان را در قریه و همسایگی خود در خوشی های عید فراموش نکنند، با آنها همکاری کنند تا که آنها نیز عید را تجلیل نمایند و از این فرصت خوشی ها محروم نشوند.

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

زعیم امارت اسلامي افغانستان امیرالمؤمنین شیخ الحدیث هبة الله اخندزاده

۲۷ رمضان المبارک ۱۴۳۹ هـ ق

۱۳۹۷/۳/۲۲ هـ ش

۲۰۱۸/۶/۱۲ م

 

Related posts