تازه ترین ها

پایان آتش بس مفکر (!)

پایان آتش بس مفکر (!)

اشرف غنی (رییس رژیم دست نشانده و بی اختیار کابل) که از سوی رسانه هایی امریکایی مفکر دوم جهان (!) خوانده می شود، روز گذشته در جریان یک نشست خبری گفت که مدت آتش بس درمیان رژیم کابل و مجاهدین به پایان رسیده است، وی به نیروهای خود فرمان می دهد که عملیات های زمینی و هوایی خود ر دوباره آغاز بکنند.

نمی دانیم مفکر با کدام جرات می کوشد بر چشم ملت بزرگ افغانستان خاک بیاندازد، آیا وی افغان ها را آن قدر کور و بی درک می داند که نه طیارات امریکایی را می بینند و نه بمباران کورکورانهء آن ها، نه چاپه های وحشیانهء اردوی اجیر و قطعات صفر یک را و نه هم تباهی و ویرانی خانه های غیر نظامیان به دست اشغالگران را ؟

از روزی که مفکر اعلان آتش بس کرده بود تا روز گذشته، یک و نیم صد خانه های مردم ملکی در بمباران وحشیانهء امریکایی ها و چاپه های قطعات صفر یک در ولایات میدان وردک، لوگر، پکتیا، پکتیکا، خوست، غزنی، هلمند، لغمان، بغلان و…….به اتهام اینکه با طالبان رابطه دارند و برای طالبان آب و نان داده اند از بین رفته است، دارای مردم به تاراج برده شده است  وده ها تن غیر نظامیان کشته و زخمی شده اند.

اگر کسی درین مورد شک و تردد دارد، می تواند در تمام ولایات فوق الذکر آزادانه بررسی بکند که مردم ملکی پس از عید فطر در نتیجهء جنایات اشغالگران و مزدوران آنان با چه اندازه تلفات جانی و مالی مواجه شده اند، همچنان در ولایات مذکور از مسئولان شفاخانه های ولایتی جویا شوند که چه تعداد زخمیان را درین شب و روزها تداوی کرده اند و دلائل زخمی شدن آنان چه بود ؟

برای مفکر باید گفته شود که افغان ها را با چنین حرف های نمایشی و آرایشی نمی تواند فریب بدهد، ملیشه ها و اربکی های وحشی رژیم جنگ، جنایت، غارت و شقاوت خود را در برابر ملت افغانستان برای یکروز هم متوقف نساخته اند، پس اکنون چگونه از پایان آتش بس حرف می زند ؟

امریکایی ها برای تو و همه دار و دستهء تو وظیفه داده اند که آتش جنگ را داغ نگهدارید، عوامل جنگ را افزایش بدهید و بازار خشونت ها و مخالفت های قومی، لسانی، مذهبی و سمتی را درمیان افغان ها گرم بسازید، تا مردم مجبور شوند اشغال و حضور امریکایی ها را نادیده بگیرند و هر کسی برای حل مشکلات و منازعات خود غلامی امریکایی ها را بپذیرد.

مفکر ! اگر در واقعیت می خواستی در افغانستان صلح و آرامش بیاید و افغان ها از مصائب و تکالیف نجات یابند، پس در روز سوم ریاست جمهوری خود سند فروش افغانستان به امریکا را (به نام پیمان امنیتی) امضاء نمی کردی، همچنان در نخستین هفتهء ارگ نشینی خود بر زخمهای هزاران زندانیان پلچرخی نمک پاش نمی دادی، هرگاه به زندان پلچرخی رفتی به جای اینکه با اسراء ترحم و خیرخواهی می کردی بسیار به لهجهء متکبرانه و قبیحانه به زندانیان گفتی که به صفت قومندان سراعلی اردو وظیفه دارم که اگر کسی به سوی اردو و پولیس یک فیر هم کرده باشد به شدت مجازات شود و رها نگردد.

اکنون که به نصرت خداوند متعال امریکایی ها در همه استراتژی های شان ناکام و خجالت شدند، پس برای تو مفکر وظیفه سپردند که فتواهای جعلی آماده بکنی، تحصن کنندگان استخباراتی را پرورش بکنی و همچنان مردم را با آغاز و تمدید آتش بس فریب بدهی. باور قوی داشته باشی که هیچ یکی این دسیسه ها و حربه ها به کار تو نمی آید، هر کسی تو را می شناسد، رژیم تو فروپاشیده و از امریکایی ها امروز یا فردا به گوشهای خود می شنوی که دیگر از نزد تو رفتیم، کنترول و ادارهء افغانستان از توان ما نیست، ان شاء الله تعالی.

Related posts