اعلامیه امارت اسلامی در مورد گردهمایی عالمان در عربستان سعودی

اعلامیه امارت اسلامی در مورد گردهمایی عالمان در عربستان سعودی

راپورها به نشر می رسد که به زودی یک گردهمایی در رابطه به افغانستان در شهر جدهء عربستان سعودی برگذار می شود.
امارت اسلامی نکات ذیل را در رابطه به این گردهمایی قابل توجه می داند :
از دیدگاه اسلام، جهاد جاری افغان ها در برابر امریکایی های محارب و اشغالگر فرض عین و جهاد دفاعی در برابر کافران مهاجم است. همه اصول دین و مذاهب فقهی ما اتفاق دارند که در صورت تجاوز کفار محارب، جهاد بر مسلمانان فرض عین می گردد. این حکم واضح الهی است که هر صاحب ایمان بر آن باور و قناعت دارد.
جهاد جاری در افغانستان جنگ بین الافغانی و یا قتال بین المسلمین نیست. این جنگ ۱۷ سال پیش زمانی آغاز شد که امریکا با نیروهای زمینی و هوایی خود بر افغانستان یورش آورد و بالمقابل ملت مجاهد افغانستان به جهاد دفاعی پرداخت. پلان گذاری، استراتژی، اکمال و پیش برد این جنگ از همان روز اول به دوش امریکایی ها است. اگر این جنگ بین الافغانی می شد یک و نیم تریلیون دالر امریکایی ها صرف نمی شد، هزاران تن عساکر امریکایی درین جنگ کشته و ده ها هزار آنان زخمی نمی شدند.
اکنون استراتژی تازهء این جنگ نیز از سوی رییس جمهور امریکا ترامپ طرح گردیده و عملی می شود و بودجهء نظامی برای تدوام این جنگ از سوی کنگرهء امریکا تصویب می گردد. ملت ما به چشم سر مشاهده می کنند که هلی کوپترها، طیارات بی پیلوت و طیارات جیت امریکایی بر سرهای شان چرخ می زنند. ملت ما حضور نظامی امریکایی های متجاوز را به جشم خود تماشا می کنند. از واقعیت بسیار دور است که این مسئله در کشوری دیگری برای شان، قضیهء بین الافغانی معرفی شود.
افغان های که از اشغالگران در افغانستان پشتیبانی می کنند و در برابر دین، ملت، کشور و ارزش های ملی شان می جنگند و از سوی امریکایی ها اکمال می شوند. موجودیت آن ها در پهلوی اشغالگران نمی تواند ماهیت جنگ را تغییر بدهد. زیرا ایشان مستقل نیستند، بلکه از سوی امریکایی ها بر افغان ها تحمیل شده اند و استراتژی امریکایی ها را تطبیق می کنند. این جنگ در اصل بر علیه ایشان آغاز نگردیده است، ایشان اجیران اند. چنانکه کمیونست های افغانی در زمان شوروی تاثیری بر جهادِ آن زمان نداشت. فرامین صریح خداوندی موجود است که اگر کسی بر ضد مسلمان ها در طرف کفار قرار بگیرد مقابله با وی جهاد است.
امارت اسلامی افغانستان کدام گروه باغی و یا به اصطلاح تروریستی نیست. بلکه امارت اسلامی عبارت از مبارزهء اسلام خواهی و استقلال خواهی مردم سی ملیونی افغانستان است. امارت اسلامی ریشه های عمیق در جامعهء افغانی دارد. همین اکنون بر ۷۰ در صد خاک کشور کاملا کنترول دارد. آوردن نظام آزاد و اسلامی موافق با خواسته های ملت افغانستان هدف امارت اسلامی است. در روشنی شریعت اسلام به مناسبات بین المللی، همسایگی خوب، روابط دوستانه و زندگی مشترک و صلح آمیز ملت ها ارج می گذارد و خواهان روابط مثبت با جهان است. این بسیار نا عادلانه و غیر منطقی است که یک ملت بزرگ در حالی که تاریخ آن پر از افتخارات است تروریست و باغی نامگذاری شود. هیچکسی چنین حقی را ندارد و نه هم باید چنین بکند.
با توجه به توضیحات فوق الذکر، اگر باز هم کسی تنها برای خوشحالی رییس جمهور امریکا دونالد ترامپ و رفقای وی حکم صریح دین را باطل اعلان می کند و ملت مجاهد راه خدا را باغی و تروریست می خواند. این در حقیقت همکاری با امریکایی های متجاوز برای تداوم اشغال و از پا درآوردن مسلمانان مستضعف است و خداوند تعالی می فرماید : وَلا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لا تُنْصَرُونَ ( هود ۱۱۳ ).
همچنان رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده است : من مشى معَ ظالِمٍ ليُقَوِّيَهُ وهوَ يعلمُ أنَّهُ ظالِمٌ ، فقد خرجَ مِنَ الإسلامِ. رواه البیهقی
مردم افغانستان از مقامات و علمای عربستان سعودی چنین امید ندارد که در جنگ میان اسلام و کفر در طرف امریکایی های متجاوز قرار بگیرند. ملت ما از روی اخوت اسلامی امیدوار است که دولت سعودی همچون جهاد زمان شوروی درین روزهای دشوار نیز ملت مستضعف ما را کمک و دستگیری بکند، مردم افغانستان هنوز هم از عربستان سعودی بابت همکاری های که در جهاد بر ضد شوروی کرده بود سپاسپگذاری می کند.
کنفرانس اسلامی چنانکه در جهاد بر ضد کمیونزم از ملت مجاهد افغانستان پشتیبانی کرد و افغان ها هنوز هم احسان این سازمان را می پذیرد، باید در فاجعهء کنونی نیز در پهلوی ملت مسلمان افغانستان قرار بگیرد و از مبارزهء بر حق آن ها پشتیبانی بکند.
در اخیر، به ملت مسلمان و مجاهدین اطمینان می دهیم که ما بر پروردگار ناصر و قادر خود باور داریم، چنانکه در جنگ مقابل انگلیس ها و کمیونست ها پیروزی را نصیب ما نمود، ابر قدرت های زمان صفر شدند و همه دسایس شان خنثی گردید، اشغالگران کنونی به سرکردگی امریکا نیز ناکام و ذلیل می شوند، دسیسه های شان هرگز تاثیر منفی بر مبارزهء مشروع ما نخواهد داشت و بالمقابل جهاد کنونی ما به پیروزی نائل خواهد گردید. ان شاء الله و ما ذالک علی الله بعزیز.

امارت اسلامی افغانستان

۱۴۳۹/۱۰/۲۵هـ ق
۱۳۹۷/۴/۱۸هـ ش ــ ۲۰۱۸/۷/۹م

Related posts