تازه ترین ها

نشست جده و رازهای پشت پرده

نشست جده و رازهای پشت پرده

سادات چرخی

می گویند که زور باشد مکر و حیله در کار نیست ــ شمشیر باشد زر و تزویر در کار نیست.

معمولا استعمارگران و اشغالگران بعد ازان به دسیسه ها و فریب بازی ها رو می آورند که زور و توانایی رزمی آنان یا نابود شده و یا شکسته باشد.

ما خوب به یاد داریم که بوش (رئیس جمهور مستبد و متجاوز سابق امریکا) هنگامی که بالای کشور مظلوم ما وحشیانه یورش آورد، برملا می گفت طالب و رهبران طالب را زنده و یا مرده می خواهیم و به جهانیان می گفت که طالبان قابلیت این را ندارند که با آن ها صلح کرد و یا سخن گفت.

امریکایی های وحشی یک سره بالای افغان های مظلوم، ظلم، وحشت و بربریت را آغاز کردند و چنان مظالمی را بالای افغان ها روا داشتند که بشریت ازان ننگ دارد، قفس های خاردار و تنگی را برای آنان زندان ساختند و چنان مغرور و متکبر بودند که قطعا با آنان حرف زده نمی شد و کسی جرئت هم نداشت تا بر وحشت و جنایات آنان ایراد بگیرد، جای تأسف اینکه همه جهانیان از این درنده صفتان چنان هراس داشتند که خواسته و نا خواسته درکنار این وحشی ها قرار می گرفتند و همه با یک صدا بر ضد جهاد و مقاومت افغان ها متفق شدند، حتی کوشیدند به این بهانه صدای جهاد و مقاومت را در سراسر جهان خاموش سازند.

همین امریکایی ها چنان حالتی را بر سر افغان ها  آورده بودند که  نام از ملا، عالم دین و رهبران جهادی گرفته نمی شد، حتی سخن محاکمه هر عمامه بر سر و ریشدار زم زمه می شد، در رادیو ها و رسانه ها تبصره ها می شد، بعضی می گفتند امروز سیاف محاکمه می شود، بعضی می گفت امروز نوبت ربانی است و فردا نوبت محقق و پس فردا نوبت فلان ریشدار و عمامه بر سر که زمانی هم از جهاد و مجاهدین سخن گفته بود، چنین مردم ناقضین حقوق بشر خوانده می شدند.

حتی همین رهبران عمامه برسر و ملاها و علمای سلطان که اکنون عرض اندام نموده اند و در ساز امریکایی ها رقصیده به نفع آن ها آیات جهاد را تحریف می کنند و مردم را از جهاد باز می دارند، چنان خاموش شده بودند که گویا مرده اند و یا خفه شده اند. بلی، چنین بودند و از خوف محاکمه خود می ترسیدند.

حتی نمی دانم دران وقت جامعهء نام نهاد جهانی و اسلامی و همین مفتی های امروزی که در نشست ها و کنفرانس های فرمایشی شرکت می کنند کجا بودند و کشورهای که امروز به آرزوی صلح در افغانستان هستند وجودی هم داشتند یا خیر ؟ چه برسد به اینکه کنفرانس های علمای دین برگزار می کردند ؟!!!

کاش می بودند و صدای شان را می کشیدند تا از وحشت و مظالم امریکایی ها جلوگیری می نمودند و یا اقلا امریکایی ها را وا می داشتند تا از مظالم شان بالای افغان ها کاسته می شد. اما می دانیم که دران زمان هیچ کسی جرئت مقابله با امریکایی های وحشی را نداشت.

باز هم آفرین و صد آفرین به ایمان و شجاعت راد مردان امارت اسلامی که  با کمال متانت و مردانگی همچو اسلاف شان وارد میدان مبارزه شدند و بینی این اژدهای قرن بیست یک را به خاک مالیدند، چنانچه پدران شان جهان را از شر شوروی ها نجات دادند، همچنان فرزندان این مرز وبوم، جهانیان را از شر امریکا وناتو نجات دادند و همین است که امروز ملا و عالمی در کار شد و رهبر، عمامه بر سر و ریش داری هم عرض اندام کرد.

واقعا اگر درست قضاوت نماییم، باید سیاف، عطا، محقق، خلیلی، وقاد، مجددی، شهرانی، کشاف و دیگر حلقه بگوشان امریکایی از همه بیشتر دست و پای طالبان را ببوسند که بوسیلهء شمشیر و میل تفنگ آن ها ماشین امریکایی ها شکست و امریکایی ها ناگزیر شدند تا به این پرزه های نابکار که قبلا در شرف نابودی بودند، دوباره توجه نمودند و به آنان اهمیت دادند.

اکنون امریکا در کشور ما همچو سیلاب زده ای هست که برای نجات اش از هر وسیله ای استفاده می کند و در حقیقت این معمول هر اشغالگر و هر متجاوز است.

قبلا امریکایی ها برملا شعایر و مقدسات دین ما را توهین می نمودند، اما اکنون به نام عالم دین تعدادی را امتیاز و تعدادی را معاش می دهند !!!

قبلا امریکایی ها زنده ویا مردۀ طالب را می خواستند، اما اکنون با وی کنار می آیند و به وسیلهء این علمای نام نهاد دین سخن می گویند !!!

چرا نمی پرسیم که اگر واقعا این مفتی ها، علمای دین هستند چرا برای اخراج قوای امریکایی ها از کشور ما فتوای صادر نمی کنند ؟ اگر در واقعیت اینها خود مختار هستند و درباری و یا گماشته گان امریکایی ها نیستند چرا  فتوای سرتاسری صادر نمی کنند تا همه کشورهای اسلامی روابط شان را با غاصبین بیت المقدس «اسرائیل وامریکا» قطع نمایند ؟

اگر در واقعیت این کنفرانس علمای دین هست، پس چرا نصوص قرآنی را به نفع امریکایی ها  تحریف می نمایند و  تحت شعار صلح، می خواهند صدای جهاد را خاموش سازند.

تحریفی که به همه معلوم است، شما بسیار بار شنیده اید همه به یک صدا می گویند که «والصلح خیر» یعنی هنگامی که کفار بر کشور تان تجاوز کند و در کشور تان حکمرانی کرده مزدورانی را علیه شما بگمارند، باید مجاهدین با آنان کنار آمده صلح کنند و به زعم آنان این حکم قرآن شریف است (نعوذ من ذلک).

بلی صلح در شریعت اسلام جائز است به وسیله این آیت :

وَإِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال ۶۱)

تفسیر طبری در توضیح «وإن جنحوا للسلم فاجنح لها» می نویسد : ای وإن مالوا إلى مسالمتك ومتاركتك الحربَ، إما بالدخول في الإسلام، وإما بإعطاء الجزية، وإما بموادعة، و نحو ذلك من أسباب السلم والصلح .

ترجمه: ای محمد (صلی الله علیه وسلم) اگر این کفار محارب میل داشتند تا با تو مسالمت کنند و از جنگ بشرطی دست بکشند که یا به اسلام داخل می شوند، یا در بدل جنگ به تو جزیه می دهند و یا باهم متارکه می کنید، شما نیز با این شرائط به صلح تمایل کنید (تفسیر طبری).

اما اصلا امریکایی ها صلح نمی خواهند، نه کشور ما را رها می کنند و نه عملا حاضر می شوند که با مجاهدین روی میز مذاکره بنشینند، اما گماشته های شان بنام این و آن پای از پاچه کشیده که صلح بهتر است، دشمن هنوز در عرصهء نظامی به تجاوز اش ادامه می دهد و ایشان کام پاره کرده مجاهدین را ملامت می کنند که صلح بهتر است و جهاد کنونی حرام است !!!

می دانیم که این همه پروسه ها برای بطی ساختن روند جهادی به فرمایش امریکایی ها بکار انداخته شده و این علما همچو ملاهای شئون اسلامی دوران حکومت کمیونستی هستند که برای بقای رژیم کمیونست ها فتوا می دادند و احکام شریعت را تحریف می کردند.

پس چنانچه از ملاهای شئون اسلامی دران زمان کاری ساخته نه شد از این علمای درباری امریکایی ها نیز کاری ساخته نخواهد شد و کاروان جهاد و مجاهدین راه اش را خواهد پیمود. ان شاء الله

Related posts