تازه ترین ها

«وَكَانَ حَقّاً عَلَينَا نَصرُ المُؤمِنِين»

«وَكَانَ حَقّاً عَلَينَا نَصرُ المُؤمِنِين»

روزنامهء دیلی میل (بریتانیا) خبر داده است که مقامات امریکایی ترس دارند مبادا ترامپ پیش از توافق مذاکرات با طالبان همه نیروهای خود را از افغانستان خارج بکند، زیرا ترامپ حوصلهء خود را در برابر جنگ افغانستان کاملا از دست داده است و می خواهد هر چه زودتر خود را نجات بدهد.

این گونه اظهارات و اعترافات رسانه هایی غربی درین روزهای اخیر، ثابت می سازد که خداوند تعالی فریاد مظلومیت افغان ها را شنیده است.

وعدهء خداوند تعالی هیچگاه دروغ شده نمی تواند و حتما صادق است، خداوند تعالی با کسی که بر دین خدا غیرت کرده و از حق مسلم خود دفاع کرده است، کمک می کند.

مجاهدین باور کامل دارند که ۲۰۱۸م، سال پیروزی بزرگ افغان ها و ذلت و شکست دشمن متجاوز است.

امیدهای زیادی وجود دارد که اکنون بیشتر اسباب نصرت الهی متحقق شده است، «آلَا إنَّ نَصرَ اللهِ قَرِيبٌ» . اگر نگاه بکنیم مظلوم ترین مردم جهان افغان ها هستند که قرن بست و یک را از دست دشمن جنایتگر و ستمگر با ترس و وحشت آغاز کردند. از سوی دیگر نیروهای ناتو را نگاه بکنیم که به سرکردگی امریکا بدون کدام مجوز بسیار مغرورانه بر افغانستان یورش آوردند، ۱۷ سال کامل از زمین و آسمان بر افغان ها آتش باریدند، پشتیبانی همه و یا اکثر جهان کفر را با خود داشتند و افغانستان را با همه نیروی نظامی، سیاسی، اقتصادی و رسانه ای مورد تهاجم قرار دادند.

هر کسی چنان فکر می کرد که افغانستان در روی زمین، اندلس و غرناطه ای دیگری خواهد شد و هویت و تشخص اسلامی آن را نسل های آیندهء افغان ها تنها در کتاب های تاریخ خواهند یافت، حقیقت اینست که باید چنین می شد.

اما فیصله های خداوندی طوری دیگری است، ملت مجاهد افغانستان در حالی که از هر گونه اسباب دنیوی محروم بودند، با دستان خالی تنها به نصرت خداوند تعالی برای پاسدارس از جان، مال، ناموس و دین شان به مقابلهء دشمن نیرومند صف گام برداشتند. اگر چه درین راستا تکالیف و دردهای زیادی را متحمل شدند  و هنوز هم تحمل می کنند. « إِن يَمْسَسْكُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِّثْلُهُ ۚ وَتِلْكَ الْأَيَّامُ نُدَاوِلُهَا بَيْنَ النَّاسِ ….الأیة» . اما کافران متجاوز را نیز پریشان و سرگردان ساختند، جنگی را که آن ها ادعا داشتند در دو ماه برنده می شوند، در ۱۷ سال هم نتوانستند مهار بکنند. حالا حتی آن ابر قدرت راه را گم کرده است.

این نشان دهندهء کمک خداوندی است که یک قوم تهیدست در برابر قدرت نیرومند جهان ۱۷ سال پیهم چنان مقاومت می کند که هیچ تزلزلی در عقیده، تعهد و خط مشی آن احساس نمی گردد. با گذشت هر لحظه به این وعدهء نصرت خداوند تعالی بیشتر باورمند می شود که «إن تَنصُرُوا اللهَ يَنصُركُم» «آلَا إنَّ نَصرَ اللهِ قَرِيبٌ» « وَلِيُمَحِّصَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَيَمْحَقَ الْكَافِرِينَ» القرآن.

وعدهء خداوند تعالی هیچگاه دروغ شده نمی تواند و حتما صادق است، خداوند تعالی با کسی که بر دین خدا غیرت کرده و از حق مسلم خود دفاع کرده است، کمک می کند. و آن کسی را ختما ذلیل و رسوا می کند که ظلم، تجاوز و جنایت کرده است و بسیار به غرور و تکبر بر کشور مظلوم مسلمان ها «افغانستان» تجاوز کرده است.

Related posts