تازه ترین ها

فتنهء داعش در جوزجان کاملا ریشه کن شد و مردم از شر آن در امان شدند

فتنهء داعش در جوزجان کاملا ریشه کن شد و مردم از شر آن در امان شدند

قطعهء ویژهء مجاهدین امارت اسلامی از چند روز به این سو، عملیات گستردهء تهاجمی را بر ضد پدیده و فتنهء نو پیدای داعش در ولایت جوزجان به راه انداختند.

این عملیات از سوی قطعات نظامی جوزجان، سرپل و فاریاب از سه طرف بسیار به تدبیر و احتیاط پیش می رفت، زیرا طیارات امریکایی نیز وقتاً فوقتاً از فتنهء داعش حمایت می کردند.

در جریان عملیات چند روزه، همه مناطق ولسوالی درزاب ولایت جوزجان به شمول سردره، یکی پس از دیگر از فتنه گران و اختطاف چیان داعش تصفیه گردید.

در جریان این عملیات، ۱۵۳ تن مجرمین داعش کشته، بیش از ۱۰۰ تن زخمی و ۱۳۴ تن آنان از سوی مجاهدین زنده دستگیر شدند.

در طی عملیات، ۱۷ تن مجاهدین شهید و ۱۳ تن دیگر زخمی شدند.

شب گذشته، پس از فتح قریهء مغل منطقهء سردره، فتنهء داعش کاملا ریشه کن شد و افرادش تارومار شدند.

در نتیجهء این دست آورد مجاهدین، همه ولایات شمالی کشور از فتنهء داعش نجات یافتند و مردم نفس آرام کشیدند.

قابل یادآوری است که مسئول عمومی فتنه گران داعش حبیب الرحمن رهبر و مفتی مهم شان مفتی نعمت و مسئول مالی و روابط آنها داملا صبغت الله با ۱۵۲ تن افراد خود به ادارهء کابل پناه بردند که از سوی استخبارات ادارهء کابل به اساس برنامه داعش نوازی، توسط هلی کوپترها انتقال و از آخرین ضربات مجاهدین نجات داده شدند.

در اثنای عملیات، ده ها تن قومندانان و چهره های مهم ملیشه های داعشی کشته شدند.

مجاهدین امارت اسلامی چنانکه برای رهایی کشور از چنگال امریکایی های اشغالگر ارادهء قاطع و شکست ناپذیر دارد، همچنان برای کوبیدن و نابود ساختن گروه های فتنه افگن نیز تعهد قوی و تجربهء پخته دارند.

طیارات امریکایی در جریان عملیات چند روزه، بارها سنگرهای مجاهدین را بمباران کردند، تا داعشیان را نجات بدهند و از پیشروی مجاهدین به سوی مراکز آنها جلوگیری کنند؛ اما لله الحمد، حمایت و پشتیبانی اشغالگران از ملیشه های داعش، فایده ای نکرد و مانع مجاهدین از محاسبهء حتمی با داعشیان شده نتوانستند.

امارت اسلامی محو کامل فتنهء داعش از جوزجان را به همه ملت خود مبارک باد می گوید و برای فتنه گران داعشی که در دیگر بخش های کشور مشغول فتنه اندازی هستند هشدار می دهد که از مقاومت بی جا دست بکشند و پیش ازینکه با سرنوشت ذلت بار داعشیان جوزجان مواجه شوند، سلاح خود را بر زمین بگذارند و از شرارت دست بردارند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی

۱۴۳۹/۱۱/۱۹ ه ق

۱۳۹۷/۵/۱۰ ه ش – ۲۰۱۸/۸/۱ م

Related posts