تازه ترین ها

بررسی همه جانبهء فتوای کابل (بخش ششم)

بررسی همه جانبهء فتوای کابل (بخش ششم)

نویسنده : مولوی شمس الله سالک // ترجمه : حبیب زاده

حقائق را به عناوین مختلف نمی توان تغییر داد :

کافران اداره ای را به عنوان دولت به سرکردگی حامد کرزیی یا اشرف غنی اعلان کرده اند، این گونه ادارات در حقیقت ماموریت های ابلاغ و تنفیذ احکام کافران است. حقائق را نمی توان به عناوین و نام های مختلف تغییر داد. کافران تنها برای فریب دادن مردم ساده لوح، غلامان خود را به حیث زمامداران جلوه می دهند، تا اشغال کشور را پنهان بدارند. در واقعیت همه تصامیم و فیصله ها هنوز هم به دست کافران است، پالیسی  داخلی و خارجی افغانستان را آن ها تشکیل می دهند، همه ارگان های کرزیی و غنی در خدمت آن ها است، درمیان مقامات و نیروهای رژیم کرزیی و غنی و دیگر متحدین امریکایی هیچ فرقی نیست. اگر ایشان می گویند ما کلمه می خوانیم، در چوکات ناتو نیز ترک ها و عرب های آمده اند که کلمه می خوانند. ادارهء کابل و مفتیان اجیر نمی توانند تنها به ادعای کلمه از ترکیب و اتحاد کافران خارج شوند، ایشان با کافران متحد هستند و به همکاری یکدیگر منافع دنیوی را به دست می آورند. چنانکه در دنیا ایشان با کافران یکجا کشته می شوند، در آخرت نیز ان شاء الله ایشان و کافران یکجا به جهنم می روند.

قال الله تعالي { إِنَّكُمْ إِذًا مِثْلُهُمْ إِنَّ اللَّهَ جَامِعُ الْمُنَافِقِينَ وَالْكَافِرِينَ فِي جَهَنَّمَ جَمِيعًا } [النسآء : ۱۴۰].

ترجمه : (اگر در حضور شما به دین اهانت می شد و شما خاموش نشستید) درین صورت شما هم مثل شان می شوید، هر آیینه خدا جمع می کند منافقان  و کافران را در دوزخ همهء شان را.

حقیقت انکار ناپذیر :

این یک عرف و حقیقت مسلم است، کسیکه معاش می دهد مالک و کسیکه معاش می گیرد مزدور خوانده می شود (کسیکه نان دهد فرمان دهد)، همه ارگان های ادارهء اشرف غنی به شمول مفتیانی که در تالار لویه جرگه فتوی داده اند از سوی کافران پرورش و تربیه شده اند، همه وسایل و امکانات نظامی شان را کافران می دهند، تفنگ کافران را بر  شانه دارند، بر تانگ کافران سوار هستند، به فرمان کافران می جنگند و فتوی می دهند، معاشات، لباس و نفقهء اهل و عیال شان را از کافران می گیرند، همه پروگرام های شان از سوی کافران ترتیب داده می شود و ایشان تنها ماشین های اجرا و تطبیق هستند، پس گروهی که در ادارهء سابق کرزیی و ادارهء کنونی غنی توظیف شده اند، اگر اجیران و مزدورانِ فرعون این عصر نیستند، پس چه هستند ؟ ادارهء غنی به کدام منطق و کدام دلیل ادعای استقلال می کند ؟

حرفی چند در مورد فتوای اجیران :

  • اول : ایشان در فتوای شان آیت ۱۰۹ سورهء الحجرات را ذکر کرده اند، این آیت مبارک از حرمت جنگ باهمی دو گروه مسلمان ها حرف می زند و متباقی مسلمان ها را امر می کند که درمیان هر دو گروه مسلمان ها صلح بکنند.

قال الله تعالى { وَإِنْ طَائِفَتَانِ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ اقْتَتَلُوا فَأَصْلِحُوا بَيْنَهُمَا } . الأية الحجرات : ۹.

ترجمه : و اگر دو گروهی از مؤمنان با هم جنگ کنند پس اصلاح کنید میان ایشان.

مستخدمین کفار تحت عنوان مقدمه در صفحهء ۳ فتوی نوشته اند :

«ما علماء جنگ جاری در افغانستان را عمل ناروا شمرده و تاکید می نمائیم می دانیم که این جنگ هیچ نوع صبغهء دینی و شرعی ندارد».

ما قبلا ذکر کردیم که هرگاه امریکایی ها و متحدین شان در سال ۲۰۰۱م بر حریم افغانستان تجاوز کردند و کشور را کاملا در سطله و قبضهء ظالمانهء خود درآوردند، مجاهدین پس از اجماع علمای بزرگ کشور جهاد مقدس خود را بر علیه کافران متجاوز آغاز کردند و تا اکنون به جهاد ادامه داده اند. نه کافران از کشور خارج شده اند و نه ظلم و وحشت آن ها پایان یافته است.

مستخدمین کفار آیهء ۹ سورهء الحجرات را برای مغالطه ذکر کرده اند، گویا این جنگ باهمی مسلمان ها است. عجیب است ! آیا ایشان کافرانی را که مقابل مجاهدین هستند مسلمان می خوانند ؟ و یا اینکه کافران را صاحبانِ این کشور پنداشته اند ؟ ایشان چگونه اشغال، جنایات و وحشت کافران را نادیده گرفته اند ؟

حقیقت اینست که دالرهای کافران ایشان را کور، کر و گنگ ساخته است. ایشان برای خوشحالی کافران و فریب دهی مسلمان ها، جهاد مقدس در راه خدا را عمل نا مشروع خوانده اند. اعاذنا الله و جمیع المسلمین من ذا لک.

  • دوم : مستخدمین کفار در صفحهء ۳ فتوای شان زیر عنوان «شناخت و معرفی مختصر افغانستان» با نگاهی کوتاه به تاریخ گذشتهء افغانستان، خدمات دینی و شهکاری های مردم متدین، خدا پرست و غازی کشور را به الفاظ ذیل ذکر کرده اند :

« اسلام به این خطه در سال ۳۲ هجری یعنی زمان حضرت عثمان ذی النورین رضی الله تعالی عنه رسیده است. این کشور حتی الان نه تنها به این دین قائم و ثابت بوده بلکه درین راه کارنامه هاب بزرگی را انجام داده و قربانی های بی شماری را تقدیم نموده است. در نشر و پخش اسلام و همچنان تاسیس مراکز علمی نقش مهمی را ایفاء نموده است. و در مجال های تفسیر، احادیث، فقه ريال تصوف و عرصه های دیگر ستاره های درخشان بی شماری را تقدیم امت مسلمه نموده است.

نه تنها مردم و ملت آن بلکه حاکمان این سرزمین برای پخش و نشر اسلام گامهای بسیار بزرگ را برداشته اند. دور غزنوی ها، غوری ها، سوری ها، هوتکی ها و ابدالی ها از ادوار زرین تاریخ این کشور بوده که الله سبحانه و تعالی به وسیلهء آن ها اسلام را در آسیا پخش و پیام وحدانیت را به ملیونها انسان رسانیده است» .

مستخدمین کفار با حرفهای فوق الذکر تلاش کرده اند که خود را وارثان آن نیاکان جلوه بدهند و با یادآوری کارنامه های آن ها وفاداری خود به اسلام و دین را ثابت بکنند. اما در حقیقت، تذکرهء آن اسلاف برای این بی ننگان جای شرم است. زیرا آن ها با کمال اخلاص و دلاوری به دین مقدس اسلام خدمت کردند و این اجیران خدمات آن بزرگواران را غرقاب نمودند و با زحمات آن ها خیانت کردند. ایشان با اعمال خود از دشمنان آن اسلاف حمایت کردند. خداوند تعالی درین مورد چنین می فرماید :

{ تِلْكَ أُمَّةٌ قَدْ خَلَتْ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَلَكُمْ مَا كَسَبْتُمْ وَلَا تُسْأَلُونَ عَمَّا كَانُوا يَعْمَلُونَ } [البقرة : ۱۳۴].

ترجمه : آن گروهی بودند که به تحقیق گذشتند، آن ها را است آنچه کردند و شما را است آنچه کردید و پرسیده نمی شوید از آنچه ایشان می کردند.

یعنی برای هر کسی جزای عمل خود داده می شود، اگر شما اعمال بد دارید اعمال آن ها به شما فایده ای نمی رساند، شما اعمال خود را درست بکنید.

مستخدمین امریکا نه تنها اینکه در برابر تهاجم و ظلم کافران مقاومت نکردند، بلکه بالعکس برای استحکام کافران کمپاین کردند، به نفع آن ها تبلیغات کردند و اکنون به جرم بزرگی کمر بسته اند و برای خوشحال کردن شیطان بزرگ با استفاده از عنوان «فتوی» جهاد مقدس در برابر کافران متجاوز را حرام خوانده اند و حکم الهی را تحریف کرده اند. اعاذنا الله و جمیع  المسلمین من ذالک.

Related posts