تازه ترین ها

امارت اسلامی متعهد به دفاع از ملت مؤمن است

امارت اسلامی متعهد به دفاع از ملت مؤمن است

در دو و نیم دهه گذشته ملت مؤمن افغانستان سه بار با آزمون بزرگ و حالات سخت مواجه شده است، پس از پیروزی بر علیه کمونیزم دوران هرج و مرج و جنگ های داخلی شروع شد، ملوک الطوائفی و گدودی به اوج خود رسید، سر، ما و عزت هموطنان ما در امان نبود و حتی کشور با خطر تجزیه مواجه شد.

به منظور نجات کشور از شر تفنگسالاران و مفسدین و تحقق آرمانهای جهاد مقدس، از میان ملت مؤمن افغان مجاهدین واقعی و طالبان حرکتی را آغاز کردند که پسان به امارت اسلامی نامیده شد و در مدت بسیار کم نه تنها کشور را از تفنگسالاران و جنگسالاران نجات داد، بلکه حاکمیت کامل اسلامی را ایجاد نموده، امنیت و عدالت را تامین کرد و تمامیت ارضی کشور تضمین شد.

نجات افغانستان از جنگ های خانمانسوز داخلی از کارنامه های بزرگ و تاریخی امارت اسلامی بود، اما هنوز خستگی جنگ این ملت، رفع نشده بود که یک آزمون دیگر رخ به سوی این کشور کرد و اشغالگران غربی به سرکردگی آمریکا بر افغانستان تجاوز کردند. استقلال افغانستان غصب شد، زمین و فضای کشور اشغال شد و همۀ حقوق ملت ما را زیر پا کردند.

در چنین یک وضعیت سخت امارت اسلامی یکبار دیگر برای اعادۀ حقوق غصب شدۀ ملت مسلمان خود، ایجاد و قیام نظام اسلامی و پس گرفتن استقلال کشور جهاد مقدس را آغاز کرد. در دوران هفده سال جهاد مقدس جاری مجاهدین قربانی های بزرگی تقدیم کردند، افتخارات ماندگاری در تاریخ اسلام و کشور به جا گذاشتند که در نتیجه نه تنها اکثریت ساحات کشور را از اشغالگران تصفیه کردند، بلکه اشغالگران را به شکست آماده نمودند تا به قیام برحق ملت ما به دیدۀ احترام بنگرند و با شروع گفتگوهای مستقیم، خود را به مرحلۀ خروج از افغانستان آماده کنند.

در این سال های آخر یک گروه ناآشنا و منحرف اجنبی بنام داعش در کشور پیدا شد، که شروع به قتل، کشتار و وحشت نمود، اشغالگران و مزدوران آنها تلاش می کردند که با کمپاین تبلیغاتی و کمک های تسلیحاتی این گروه را بیشتر تقویت کنند. داعش حملات مرگبار دسته جمعی بر ملت افغان را آغاز کرده و بشمول زنان، کودکان و محاسن سفیدان، نه تنها صدها تن از افراد بیگناه را به شهادت رساند، بلکه با ترویج روش های ذبح کردن، انفجار دادن با ماین و طروق گوناگون قتل و شکنجه، کوشش می کرد که ملت مجاهد و مؤمن ما را بترساند و نظریۀ اجنبی خود را بالایشان بزور تحمیل کند.

در حالیکه عموم ملت از سوی داعش هدف قرار گرفته بود، بازهم تنها امارت اسلامی بود که برای دفاع و نجات ملت مسلمان خود مبارزه بر علیه داعش را شروع کرد. در فراه، زابل، هلمند، غور، لغمان و تعدادی از مناطق دیگر ریشه های فتنۀ داعش را از بیخ برکند و در این اواخر در شمال افغانستان در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان نیز با از بین بردن مرکز محکم داعش ثابت کرد که برای دفاع از ملت مسلمان خود به هر نوع قربانی و کوبیدن هر دشمن آماده است.

ضرب المثل مشهور است که دوست واقعی در روز سختی بکار آید. امارت اسلامی در مراحل سخت ذکر شده همیشه در کنار ملت خود بوده است، برای محافظت و نجات ملت متدین خود قربانی های بزرگی داده است و در آخر به نصرت الله متعال در هر سه مرحله، ملت خود را نجات داده است. از این معلوم می شود که امارت اسلامی افغانستان نیروی مدافع واقعی این ملت مسلمان و کشور تاریخی است. زیرا دیگر جهات سیاسی فقط متوجه هستند که برای منافع خود چگونه کشور و ملت خود را غارت کرده، زمین های دولتی را غصب نموده، سرمایه های ملی را تاراج کرده و در بانک های خارج از کشور ذخیره کنند.

امارت اسلامی افغانستان همیشه متعهد به منافع علیای دینی، دنیوی، سعادت، امنیت و سربلندی ملت مسلمان خود است. تا جائیکه پس از تجارب دو و نیم دهۀ گذشته حال امارت اسلامی آن مشعل و چراغ امید ملت رنج دیدۀ افغانستان دانسته می شود که علی الرغم طوفان های سخت، بازهم روشن مانده و ملت را از تاریکی ها و ظلمت نجات داده است.

Related posts