تازه ترین ها

علمای کشور در یک گردهمایی بزرگ از جهاد کنونی حمایت کردند

علمای کشور در یک گردهمایی بزرگ از جهاد کنونی حمایت کردند

درین اواخر، خبرهای زیادی در مورد نشست ها و کنفرانس های که از سوی اشغالگران و رژیم مزدور با استفاده از نام علما صورت می گیرد به نشر می رسد، نشست های که گاهی در اندونیزیا، گاهی در کابل و گاهی هم در عربستان سعودی صورت می گیرد.

اما از سوی دیگر مشایخ، روحانیون و علمای جید افغانستان که نمایندگان واقعی منبر و مسجد اند نیز موقف شرعی خود را در نشست ها و جلسات مختلف ابراز داشته اند و در حق جهاد کنونی صدای حمایت بلند کرده اند.

به تاریخ ۱۴ اسد ۱۳۹۷ خورشیدی، گردهمایی بزرگی علما و مشائخ افغانستان به سرپرستی سجاده نشین خانوادهء بزرگ روحانی کشور حضرات قلعه جواد، قطب المشائخ حضرت امین جان محددی برگزار شد، درین گردهمایی حدود چهار هزار علما، روحانیون، مدرسین، طلبا و بزرگان قومی از بخشهای مختلف کشور شرکت نمودند.

درین گردهمایی جهاد کنونی افغان ها به سرکردگی امارت اسلامی افغانستان بر علیه اشغال، بر حق و فرض عین خوانده شد و از تمام ملت و امت اسلامی خواسته شد که از جهاد کنونی پشتیبانی بکنند. علمای کرام بر علاوه از سخنرانی، یک قطعنامهء را نیز در اخیر جلسه صادر کردند که قرار ذیل است.

……………………………………………..

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله الذي نور قلوب المؤمنین بنور الایمان و شرح صدور العارفین بانشراح الایقان و الصلوة و السلام علی محمد سید المرسلین و علی آله و اصحابه أجمعین. قال الله تعالی: يا أيها الذين آمنوا اتقوا الله وقولوا قولا سديدا. يصلح لكم أعمالكم ويغفر لكم ذنوبكم ومن يطع الله ورسوله فقد فاز فوزا عظيما. صدق الله العظیم.

ما علما، روحانیون و مشائخ افغانستان به نمایندگی ازین مجلس بزرگ، موقف شرعی خود را در مورد اوضاع کنونی افغانستان، قرار ذیل اعلام می داریم :

 • ۱ : ما در افغانستان خواهان یک نظام خالص اسلامی و افغان شمول که همه اقوام افغانستان دران سهم داشته باشند هستیم.
 • ۲ : در افغانستان، مبارزهء جاری بر ضد امریکایی های اشغالگر و متحدین آن ها جهاد بر حق است، حمایت و پشتیبانی ازان بر هر مسلمان فرض است.
 • ۳ : از امریکا، کشورهای عضو ناتو و همه آن دولت های که در افغانستان حضور نظامی دارند، به قاطعیت می خواهیم که عساکر خود را از افغانستان بیرون کنند، تهاجم نظامی آن ها عامل اساسی جنگ در افغانستان است.
 • ۴ : درین اواخر، نشست های با استفاده از نام علما در اندونیزیا، کابل و جده صورت گرفته و در قطعنامه های آن، جهاد و مبارزه در برابر اشغالگران در افغانستان جنگ ناروا و فتنه خوانده شده، ما چنین نشست ها و فیصله را به جدیت رد می کنیم، این نشست ها به اشاره و خواست امریکایی ها و مقامات ادارهء کابل صورت گرفته است.
 • ۵ : از همه آن علمای که به بهانه های مختلف فریب داده شده اند و به فرمایش ادارهء کابل در نشست های نمایشی شرکت کرده اند می خواهیم که به رسالت اصلی خود متعهد باشند. به اهداف و دسایس اشغالگران و دست نشاندهان آن ها متوجه باشند و با سهم گیری در برنامه های که از سوی مقامات رژیم کابل طرح ریزی می شود نام مقدس علما را بدنام نکنند، بلکه صدای حق را بر ضد اشغال بلند بکنند.
 • ۶ : از کنفرانس اسلامی تقاضا داریم که نقش خود را در قبال قضایای امت اسلامی آزادانه به پیش ببرد و زیر اثر فشارهای کفار قرار نگیرد.
 • ۷ : دشمنان اسلام و کشور تلاش می کنند با استفاده از شعارهای قوم پرستی، زبان پرستی و سمت گرایی درمیان اقوام افغانستان تفرقه ایجاد بکنند، آتش تعصب را داغ بسازند و برای تجزیهء کشور بکوشند. این عملکرد آن ها برای ما هرگز قابل تحمل نیست، ما از تمامیت ارضی کشور به تمام معنی دفاع می کنیم و درین راستا آمادهء هر گونه قربانی هستیم.
 • ۸ : علمای کرام پرلت ها (تحصن ها)، کاروان های صلح و ایجاد فتنهء داعش در کشور را پروژه های امریکایی می دانند، اشغالگران می خواهند که ازین راه ها به اشغال و جنگ در افغانستان ادامه بدهند.
 • ۹ : از همه منسوبین، عساکر و پولیس دولتی که در صفوف ادارهء کابل خدمت می کنند می خواهیم که باید حقیقت را درک بکنند، از خدمت به اشغالگران خود را نجات بدهند و با مجاهدین راه آزادی یکجا شوند. همچنان از مقام رهبری امارت اسلامی نیز می خواهیم که به کار دعوت و جلب و جذب بیشتر توجه بکنند و افرادی را که در صفوف دشمن قرار دارند تشویق بکنند که از همکاری با اشغالگران دست بگیرند.
 • ۱۰ : از همه باشندگان، علمای کرام، بزرگان قومی، متنفذین، روشنفکران، محصلین و اقشار مختلف کشور می خواهیم که برای آزادی کشور از اشغال کفر با مجاهدین همکاری بکنید، به دست، زبان و قلم جهاد بکنید و مسئولیت خود را ایفا نمایید.
 • ۱۱ : در اخیر یکبار دیگر به این تاکید می کنیم که جهاد در برابر اشغالگران و متجاورین کافر فریضهء دینی است. ملت مسلمان ما هیچگاه حاکمیت کفار را نپذیرفته اند، بلکه همواره در برابر کافران متجاوز جهاد کرده اند. صلح در افغانستان تنها زمانی آمده می تواند که اشغالگران خارجی از کشور بیرون شوند و افغان ها درمیان خود یک نظام متحد اسلامی بسازند. و ما علینا الا البلاغ

۱۴۳۹/۱۱/۲۳هـ ق

۱۳۹۷ /۵/۱۴هـ ش

۲۰۱۸/۸/۵ م

Related posts