تازه ترین ها

عملیات امروز در شهر غزنی، دست آوردها و پیشرفت ها

عملیات امروز در شهر غزنی، دست آوردها و پیشرفت ها

ساعت یک شب گذشته، مجاهدین در جریان عملیات الخندق عملیات شان را از چهار طرف بر مرکز ولایت غزنی آغاز کردند.

مجاهدین امارت اسلامی در طی چند ساعت درگیری توانستند کمربند شهری غزنی را از بین ببرند، داخل قلب شهر شوند و دشمن را به شدت سراسیمه و وادار به فرار بسازند.

قومندانی امنیهء غزنی، بالاحصار، قرارگاه بزرگ نظامی به نام پی آر تی، هر شش حوزهء امنیتی شهر، مراکز فرماندهی قطعهء ریزرف و قطعهء واکنش سریع و ۲۹ پوستهء امنیتی اطراف شهر در طی این عملیات، یکی پس از دیگر فتح شد و در کنترول مجاهدین قرار گرفت.

بیش از ۲۰۰ تن عساکر و پولیس دشمن در جریان این پیشرفت ها کشته و زخمی شده اند، شمار زیادی از افسران و قومندانان نیز شامل کشته شدگان و زخمیان اند.

ده ها تن عساکر و پولیس به اسارت گرفته شده اند، افراد مهم نیز شامل اسیران اند.

از سوی دیگر، چاشت روز هلیکوپتری که به نیت بمباران داخل وارد منطقه شده بود هدف حملهء مجاهدین قرار گرفت و به شمول عمله طعمهء آتش گردید.

دو هلیکوپتر دیگر نیز که به ارادهء بمباران آمده بودند، بسوی کابل فرار کردند و دوباره دیده نشدند.

در جریان درگیری، صدها میل سلاح های خفیف و ثقیل، مهمات نظامی و تعداد زیادی تانگ ها و موترهای رینجر نیز از دشمن به غنیمت گرفته شده است.

برای اجرای عملیات، راه های کابل – غزنی، پکتیا – غزنی، پکتیکا – غزنی و زابل – غزنی نیز پیش از پیش کاملا بسته شده بود و همه راه های احتمالی اکمالاتی دشمن هنوز هم مسدود است.

بناءً عساکر و پولیس های که در شهر غزنی باقی مانده اند در واقعیت در محاصرهء شدید قرار دارند.

در یک پیشرفت دیگر، عساکر دشمن همه پوسته های امنیتی و یک قرارگاه نظامی را در درهء قیاغ ولسوالی خوگیانی خودسرانه تخلیه نموده، پا به فرار شدند.

همچنان پوسته های امنیتی راه های ولسوالی خوگیانی و چند ولسوالی دیگر سقوط کرده است، شماری از عساکر به اسارت گرفته شدند و شماری دیگری فرار کردند.

در تمام درگیری های مذکور، ۶ تن مجاهدین تا شام امروز به شهادت رسیده اند و ۸ تن دیگر زخمی شده اند. لله الحمد، مجاهدین دیگر زیانی ندیده اند.

چیزی که سخنگویان و افسران نظامی در مورد تلفات بزرگ مجاهدین ادعا کرده اند و یا در مورد باز پس گیری مناطق لاف زده اند، حقیقت ندارد.

طیارات امریکایی چندین بار بر شهر غزنی پرواز کردند، اما لله الحمد تا هنوز نتوانسته اند هدف بزنند و مجاهدین را دچار تلفات بسازند.

در حملات ثقیله های دشمن که از طرف میدان هوایی و یونت صورت می گیرد عدهء از خانه های غیرنظامیان متضرر شده است و شماری از مردم ملکی تلف شده اند.

تعدادی از عساکر دشمن در مقام ولایت محاصره هستند، تعدادی دیگری به شمول قومندان امنیه به سوی میدان هوایی فرار کرده اند و عده ای هم خود را به قرارگاه یونت رسانیده اند.

وضعیت فوق الذکر، منظرهء عمومی جنگ امروزی شهر غزنی بود، راپورهای دگرگون دشمن در مورد وضعیت امروزی تنها پروپاگند و تلاشی است برای مخفی داشتن شکست های خود.

 

ذبیح الله مجاهد

سخنگوی امارت اسلامی

۲۸/۱۱/۱۴۳۹هـ ق

۱۳۹۷/۵/۱۹ هـ ش ــ ۲۰۱۸/۸/۱۰م

Related posts