تازه ترین ها

پرده ها درید و چهره ها عریان گشت

پرده ها درید و چهره ها عریان گشت

سادات

چهار سال پیش گروهی بنام داعش در سرحدات شرقی کشور ظهور کرد و خود را شاخهء داعشِ عراق و شام خواند و شعارهای الخلافة الباقیه را زمزمه می کرد. اما دیده شد که اکثریت قاطع افراد این گروه اشخاص مشکوک، مغرض، بی هدف، اختطافگر و یا زیر تعقیب مجاهدین بودند و یا تعدادی دیگری که فریب آنان را خورده بودند نیز از فهم دینی چندان برخوردار نبودند و هر مخالف خود را مرتد، کافر و مشرک می خواندند. از همه بیشتر تعجب آور این بود که اولویت های جنگی شان، جنگ علیه مجاهدین امارت اسلامی بود و گاهی هم برای فریب عامه برخوردهای نظامی با عساکر ادارهء کابل انجام می دادند، اما تا کنون ثابت نشده است که این داعشی ها علیه عساکر امریکایی مستقیما حملاتی را انجام داده باشند.

حتی رسانه ها در مورد مادر بمب ها که ظاهرا بالای داعش پرتاب گردید، به صراحت گفتند که دران یک تن از داعشی ها کشته نشده است، بلکه بمب در محلی پرتاب شده که هیچ داعشی درانجا حضور نداشت. اما امریکایی ها می خواستند بر چشم مردم و جهانیان خاک بپاشند و ظاهرا داعش را که اصلا پروژهء آن ها در افغانستان است، دشمن قلم داد نمایند و برای جذب افراد تازه زمینهء تبلیغ را برای داعش مساعد سازند.

خلاصه زیر نام «دولة الاسلام» جنایات گوناگون، مظالم، کشتار های وحشیانه، ویرانی های قرات و قصبات انجام یافت، تا بتوانند از یک طرف مجاهدین و دین اسلام را بدنام سازند و از سوی دیگر این ملت مظلوم را زیر فشار قرار دهند تا به نظام دموکراسی تن دهند.

شواهد زیادی وجود دارد که در جریان نبرد میان داعش و مجاهدین، طیارات بی پیلوت امریکایی برملا خطوط مجاهدین را هدف قرار می دهند وحتی موارد دیگر نیز ثابت شده که امنیت ملی کابل، برای داعشی ها به اشکال مختلف سلاح و مهمات فراهم می کردند. مجاهدین امارت اسلامی در مطبوعات فریاد می زدند که اینها اهداف امریکایی ها را دنبال می کنند، اما بعضی ها نمی پذیرفتند، بعدا در خلال جنگ ها در ننگرهار مکررا ثابت شد که ادارهء کابل بنام عملیات علیه داعش، ساحات تحت کنترول مجاهدین را تصرف می کردند و سلاح، مهمات و ابزار نظامی را دران موقعیت ها رها می نموند و فورا داعشی ها به آن ساحات بر می گشتند. هنوز مردم ننگرهار این سولات را در ذهن دارند و علیه اداره کابل کاملا مشکوک بودند و می گفتند که اداره کابل درعقب داعش قرار دارد. حتی یک تن وکیل ننگرهار در پارلمان بنام حاجی ظاهر قدیر نیز کام پاره می کرد و در پارلمان صدا می زد که ای مردم داعش ماعش نیست، بلکه ملیشه های اتمر و مسلمیار است و دست های پنهان ادارهء کابل در عقب اینها وجود دارد، اما گوش شنوایی وجود نداشت و همین ملت مظلوم کشور بود که رنج مظالم و جنایات ملیشه های داعش را می کشیدند.

بالآخره روزی رسید که باشنده گان علینگار ولایت لغمان از مظالم و بربریت داعش ناله و فریاد زدند، مجاهدین برای نجات مردم خود دست بکار شدند و روی یک پروگرام منظم علیه مراکز داعش حملات گسترده ای را آغاز کردند. در اینجا  نیز طیارات بی پیلوت امریکایی ها چندین بار مواضع مجاهدین را هدف قرار دادند، اما مجاهدین با احتیاط کامل به عملیات شان ادامه دادند تا داعش از ولایت لغمان کاملا ریشه کن شد، اما باز هم جهانیان دست های کثیف ادارهء کابل و امریکایی ها را در عقب داعش درک نکردند !!!!؟

بعدا ناله و فریاد ساکنین مظلوم ولسوالی های درزاب و قوشتیپهء ولایت جوزجان به گوش مسئولین امارت اسلامی رسید، امارت اسلامی که همواره برای رفاه و امنیت مردم خود از هیچ نوع ایثار و قربانی دریغ نمی ورزد، برای پاکسازی این ولسوالی ها نیز تصمیم گرفت و بالاخره عملیات بزرگی را علیه مراکز مستحکم، مغاره های پنهان و پیچیدهء داعش درآن ولسوالی انجام دادند، مدت ۲۴ روز نبردهای سنگین ادامه یافت، طیارات بی پیلوت امریکایی ها نیز درین جنگ به حمایت ملیشه های شان (داعش) نقش بازی کردند و مواضع مجاهدین را بمباران می کردند. اما مجاهدین با تاکتیک های ویژه وپر از احتیاط به حملات شان ادامه دادند که در جریان آن بیشتر از یکصد تن داعشی کشته و شمار زیادی شان زخمی شدند، بیشتر از ۱۴۰ تن داعشی به دست مجاهدین زنده دستگیر شدند و بزرگان و افراد مهم آنان به قریه مغل – که به ساحات تحت کنترول دولت نزدیک است – جمع شده بودند و در آنجا نیز در محاصره مجاهدین گیر افتیده بودند وجز دو راه «تسلیمی و مرگ» دیگر چاره ای نداشتند.

همین بود که به مرجع اصلی شان تماس گرفتند، اشغالگران و ادارهء کابل که می دانیستند بالای آنان سال ها سرمایه گذاری کرده اند و این نیروی بشری و نظامی شان یک سره نابود می گردد، دیگر راهی برای دسیسه بازی های شان علیه این ملت مظلوم باقی نمی ماند و امکانات رزمی شان نیز به دست مجاهدین می افتد، فورا در شب تار از همه امکانات شان استفاده می کنند و به نجات این ملیشه های درنده صفت (داعش) می رسند، ناگهان فضای آن ولسوالی را صدای طیارات بی پیلوت، جیت و هلیکوپتر های غول پیکر امریکایی و مزدوران داخلی شان می گیرد، مجاهدین نمی دانستند که وضع از چه قرار است و هدف دشمن هم نامعلوم بود، چون مجاهدین معمولا شب هنگام که مبادا هدف طیارات دشمن قرار نگیرند تحرکات شان را متوقف می سازند، اما بعد ازینکه صداهای طیارات دشمن خاموش می شود، می بینند که دیگر داعش در ساحه وجود ندارد و همه بوسیله هلیکوپترهای دشمن نجات داده شده اند.

مجاهدین درک کرده بودند که این ملیشه های داعشی، اربکی های نوع دوم ادارهء دشمن است که به وسیله آنان اهداف شوم شان را درمنطقه دنبال میکنند، اما تعجب آور اینست که روابط و اعتماد میان افراد داعش و ادارهء کابل چنان مستحکم و پر اطمینان بود که در شب تار، در فضای بسیار خطرناک این دو جناح ظاهرا دشمن، چگونه یکجا می شوند و روی یک هدف حرکت می کنند ؟

بلی، حقیقت همین بود و وضعیت بعدی هم ثابت ساخت که اینها همه بدنهء یک پیکر بودند، اگر دقیق شویم همه بزرگان این داعشی ها را  افراد جمعیت (وابسته به عطا نور) و ملیشه های دوستم تشکیل می دادند و قبلا مفتی نعمت معاون رئیس این داعشی ها چندین بار در کنار دوستم یکجا دیده شده و تصویرهای آنان نیز رسانه یی شده است.

عجیب خلافتی بود که یک نفر را به محض اینکه با آنان بیعت ندارد مرتد، کافر، مشرک و زندیق می خواندند، اما از جرایم، مظالم و وحشتگری های خودشان بشریت ننگ می نمود و از سوی دیگر چگونه آنان به خود اجازه دادند که به مجاهدین تسلیم نمی شوند و به ادارهء امنیت ملی کابل تسلیم می شوند و به وسیلهء طیارات امریکایی انتقال می یابند !!!!؟

بلی این مایهء تعجب برای مردم عامه است، اما مجاهدین امارت اسلامی آنان را خوب می شناختند، حتی در ننگرهار چندین بار مسئولین داعش که از دشت و کوه خسته می شدند و نفس های شان را هوس می گرفت، دسته جمعی به امنیت ملی جلال اباد بنام تسلیمی می آمدند و پس از یک مدت باز به صف قبلی شان (داعش) بشکل انفرادی بر می گشتند، چندین سال است که این سناریو ادامه دارد و ملت ما بار رنج آن را تحمل می کند.

لله الحمد عملیات های درزاب و قوشتیپه، نقاب ها را شکست، پرده ها را درید، چهره ها را عریان و دسیسه ها را برملا ساخت که در واقع مسئول همه جنایات، ویرانگری ها و نابسامانی های داعش ادارهء دست نشانده کابل می باشد.

این ملت قهرمان هنگامی که دشمن اش را تشخیص دهد لحظه ای به نابودی اش درنگ نمی کند، ان شاء الله دیگر دسیسه ها و طلسم امریکایی ها از کار رفته است، عنقریب همه لانه های عنکبوتی دشمن در سراسر کشور ویران خواهد شد و نظام واقعی و شرعی امارت اسلامی در کشور عزیز ما افغانستان قائم و دائم خواهد گردید، و ما ذلک علی الله بعزیز.

Related posts