تازه ترین ها

دیروز از شما بود و امروز از ما

دیروز از شما بود و امروز از ما

محمد داود مهاجر

وَ تِلْكَ الْأَيَّامُ نُدَاوِلُهَا بَيْنَ النَّاس ، و ما این روزها (ی پیروزی و شکست) را در میان مردم دست به دست می‌گردانیم .

دنیا محل آزمون و امتحان است و هر فرد و گروهی، در امتحانی از جانب ذات حکیم واقع می ‌شود، و بخصوص مجاهدین اسلام، زیرا طبق ارشادات پیغمبر آخر الزمان صلی الله علیه و سلم آنانی که مقرب‌ تر اند در بلا و آزمایش های مهم تر و سخت تر می افتند – أَمْ حَسِبْتُمْ أَن تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَلَمَّا يَعْلَمِ اللَّهُ الَّذِينَ جَاهَدُوا مِنكُمْ وَيَعْلَمَ الصَّابِرِين – آیا پنداشتید که (تنها با ادعای ایمان) به بهشت داخل می شوید، در حالی که الله هنوز مجاهدان را از میان شما معلوم نداشته، و صابران را جدا نساخته است ؟!

و این امتحان الهی بود، که امیرالمؤمنین ملا محمد عمر – رحمه الله – به آن راضی شد و سینه را سپر بلاها کرد و غوطه در بحری زد که آخرش عقلا معلوم نبود. اما او با توکل بر الله ذوالجلال و یقین به وعدهء الهی – عزّ‌ و جلّ – قسم خورد که وعدهء الله متعال، که همانا وعدهء پیروزی بر باطل است، دیر یا زود محقق خواهد شد، و چنین هم گشت. زیرا حال دیروز مجاهدی را که در خانه ای نمی توانست سر خود را پناه کند و مرمی های زنگ زده را با تیلِ خاک پاک می کرد و حال امروزش را که بر تانگ شوبل و هاموی دشمن سوار است و شهرهای بزرگِ دشمن همچون غزنی را تهدید نه، بلکه فتح می کند و گویا کمر حکومت را دارد دو نیم می کند، با هم نمی توان مقایسه کرد.

مهار جنگ بدست کیست ؟

واضح است که همکنون و به خصوص در عملیات نیک نام الخندق مهار جنگ بدست مجاهدین امارت اسلامی است. توقف جنگ در ۳ روز عید فطر بسیاری از حقایق پنهان زیر تبلیغات دشمن را واضح و برملا ساخت. مهم اش همین بود که امارت اسلامی به فضل الهی توانسته است در هماهنگی نیروهایش در سراسر کشور و محبوبیت و اطاعت درمیان مجاهدین و ملت از جایگاه بلندی برخوردار باشد. جنگ جاری در ولایت غزنی که با فتح بیشتر از ۹۰% خاک این ولایت، طالبان هنوز پیشروی دارند و اینکه توانسته اند نیروهای کمکی رژیم را نگذارند به نجات محاصره شدگان شان برسند، هویدا می سازد که مجاهدین امارت اسلامی وضعیت جنگی را به نفع خود تغییر داده اند و مهار جنگ را بحول و قوهء الهی بطور کامل در دست دارند.

تبدیل استراتیژی یا شکست !

اینکه دشمن زبون یک برنامه و راهبرد تمام نشده را به استراتژی جدیدی تبدیل می کند، خود دلیلی قوی بر اینست که محاسبات دشمن که بر پایهء قیاس و قوانین جنگی بنا نموده با تزلزل روبرو شده و نیروی معنوی ایمان او را به پاریدگی در آرا و نظریات کشانده و سراسیمگی را در برنامه هایش ایجاد کرده است.

راهبرد دوم و جدید ترامپ مبنی بر جمع آوری نیروها در شهرهای مهم، هنوز از روی ورق به میدان عمل پیاده نشده بود، که فتح غزنی – عروس البلاد و مرکز تمدن اسلامی – لگدی با پشتِ پا به این استراتژی نو و تازه زد و از همین حالا این راهبُرد را مساوی با شکستش خواند. مجاهدین نشان دادند که شهرهایی مثل غزنی را می توانند فتح کنند، پس شهرهای دیگری چه حال داشته باشد. شکست تنها چیزی است که دشمن را به تبدیلی برنامه ها واداشته است و این شکست بر صاحبان خرد و تجربهء جنگی واضح است. اگرچه دشمن، نقاب تبلیغات را بر چهره اش گرفته باشد.

خیر و خیریت هست  !!!

کرزی در زمان زمام داری خود می گفت که «خیر و خیریت هست» و شهید باذن الله استاد یاسر – رحمه الله – در کلیپی عملیات های موفق چریکی آن زمان را یاد کرده و می گفت خدا کند همیشه همین ” خیر و خیریت ” باشد.

دشمنِ سراسیمه، از آغاز جهاد جاری با لفظ “خیر و خیریت” خود را در تبلیغات نگهداشت. اما میدان جنگ سخنی دیگر می گفت و خون مرده های شان چیزی دیگری می نوشت و همان “خیر و خیریت” بود که درجه به درجه از فتح پوسته، به فتح پوسته ها، و از آن، به فتح ولسوالی ها، و دیروز فتح کندز، فراه و دوباره عقب نشینی و امروز هم فتح غزنی و استقامت در آن تا چند روز متمادی، رسید و خدا کند چنین “خیر و خیریت” ادامه داشته باشد تا کابل هم فتح شود.

کی درک میکنند درک کنندگان ؟

بخدا قسم از یک طرف بوی خوش نسیم پیروزی می دمد و جان در تن جای پیدا نمی کند و از سویی هم زمانی که تعداد زیادی کشته های فرزندان خطا خوردهء این خاک را می بینیم که با چه بی پروایی از طرف باداران شان مواجه هستند، انگشت حسرت به دهان می رود که این ها کَی درک میکنند که امارت اسلامی و علمای ربانی که برخواسته از آغوش این ملت اند، بهترین دلسوز برای شان هستند، نه آن بادارانی که پول های هنگفت را به جیب زده، قصرهای آنچنانی در اروپا و کشورهای خارج می سازند و صدها کشتهء فرزندان این خاک را می بینند اما پروایی نداشته و باز هم می گویند “خیر خیریت” هست.

آیا امارت اسلامی چه ضرورت داشت تا آنانی را که بیش از یک دهه هست که با آن در جنگ اند و عینًا همان زمانیکه در محاصره واقع می شوند، عفو و بخشش را پیشنهاد میکند، تا به حیات دنیایی و اخروی خود ارزش قایل باشند.

این نشانهء دلسوزی آنهاست نسبت به شما، پس کمی درک کنید و مانند بسیاری از درک کنندگان در آغوش ملت خود باز گردید.

دشمن باید بداند :

دیروز از شما بود و امروز از ما، وعدهء الله متعال محقق شده و در شرف کامل شدن هست – إِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَاد – و خون شهیدان پاک این خطه و خاک، بوستان خدایی را برای ما ساخته است و شجره طیبه ای را غرس نموده که اساس اش محکم و اثراتش جهانیست، ان شاء الله – أَلَمْ تَرَ كَيْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِي السَّمَاء –

Related posts