تازه ترین ها

نباید خانواده های مجاهدین را در خوشی های عید فراموش بکنیم

نباید خانواده های مجاهدین را در خوشی های عید فراموش بکنیم

ابو عمر بلوچی

الَّذِينَ يُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ بِاللَّيْلِ وَالنَّهَارِ سِرًّا وَعَلَانِيَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ (بقره ۲۷۴ )

امسال در حالی به استقبال عید سعید الاضحی می رویم که امت اسلامی و علی الخصوص مردم مظلوم افغانستان شاهد عملیات بهاری الخندق و پیروزی های شگرف و بی نظیر سربازان شجاع و خستگی ناپذیر امارت اسلامی افغانستان هستند و بحمدلله پوزهء دشمن صلیبی شکسته شده و عنقریب مثل شوروی کمونیست به زباله دان تاریخ انداخته می شوند . ان شاء الله

برای این فتوحات و پیروزی ها، مدیون جانفشانی ها و از خودگذشتگی های فرزندان این مرزو بوم هستیم که برای اعلای کلمه الله و دفع ظلم، شرک و پایان یافتن اشغال کشور از هیچ کوششی دریغ نورزیده اند و چه بسا مجاهدینی که در این راه مبارک و جهاد مقدس گران بها ترین سرمایهء زندگی خویش را نثار دین و میهن خویش کردند.

لذا بر ما ضروری است که درین ایام مبارک و لحظات پر از خوشی های عید، خانواده های آن شهیدان را به یاد داریم و از زخمی ها و آسیب دیده ها، عیادت و دلجویی بعمل بیاوریم و کسانی که در این راه به اسارت دژخیمان و کفتار صفتان در آمده اند ‌را هم فراموش نکنیم و به خانواده های همه این عزیزان به حد توان رسیدگی کنیم .

امارت اسلامی افغانستان و در راس آن، عالیقدر امیرالمومنین شیخ الحدیث مولانا هبة الله آخندزاده حفظه الله تعالی در پیامی که به مناسبت فرا رسیدن عید سعید الاضحی منتشر کرد به اهمیت این موضوع اشاره و تاکید کردند و فرمودند :

«از کسانی که قربانی کرده اند و یا توان قربانی را دارند می خواهم که خانواده های شهدا، اسرا، فقرا و مسلمان های بی بضاعت را درین روزهای خوشی فراموش نکرده با آن ها کمک بکنند، تا از خوشی های عید بهره مند شوند».

امیرالمؤمنین – حفظه الله – در پیام تبریکی عیدسعید فطر نیز همگان را توصیه کرده بود :

«از تمامی مجاهدین و مردم عام تقاضا دارم که اشخاص فقیر، ایتام، بیوه ها، مسلمانان ناتوان و خانواده های زندانیان را در قریه و همسایگی خود در خوشی های عید فراموش نکنند، با آنها همکاری کنند تا که آنها نیز عید را تجلیل نمایند و از این فرصت خوشی ها محروم نشوند».

پیامبر عظیم الشان اسلام صلی الله تعالی علیه وسلم در احادیث گهر بار خود بارها درباره رسیدگی به خانواده های مجاهدین و همچنین نگه داشتن حرمت همسران مجاهدین تاکید اکید کرده اند که این خود نشان از اهمیت این موضوع و جایگاه بلند خانواده مجاهدین در دین مبین اسلام دارد ، چنانچه در حدیثی که امام مسلم نقل کرده است : بریده ( رض ) روایت می کند ، رسول الله صلی الله تعالی علیه و سلم ارشاد می فرمودند : حرمت زنان مجاهدان درحق عقب ماندگان مانند حرمت مادران آنان است.

هرکس نسبت به خانواده های مجاهدان درغیاب آنان خیانت کند، روز قیامت وقتی خداوند او را از قبربلند می کند، مجاهداز اعمال او هرچه می خواهد بر می دارد.

این حدیث بااسانید زیاد ازچندین صحابه مروی است (مسلم شریف کتاب الامارة : باب حرمة نساء المجاهدین رقم حدیث ۱۸۹۷).

در پایان عید سعید الاضحی را به همه امت اسلامی و مردم دین دوست افغانستانِ سربلند تبریک عرض می کنم و ان شاء الله روزی برسد که بتوانیم در صلح و امنیت کامل اعیاد اسلامی را در کنار هم تجلیل کنیم.

Related posts