تازه ترین ها

سرنوشت سکات میلر

سرنوشت سکات میلر

جواد جوزجانی

هفته گذشته شاهد تقرر فرمانده جدید نیروهای اشغالگر ناتو در افغانستان – سکات میلر- بودیم، فرمانده جدید ناتو هم عجولانه با سران رژیم دوسره و دست نشانده ملاقات کرد. سران بی اختیار رژیم نیز انتصاب – سکات میلر – را به فال خوش گرفته، اظهار امیدواری کردند که فرمانده جدید ناتو ماموریت خود را بخوبی پیش می برد.

اما سکات میلر ۹مین جنرالی است که به این پوست مؤظف می شود، هیچ یکی از فرماندهان پیشین دست آوردی نداشته است. این تغییر و تبدیل زودهنگام فرماندهان، نشان می دهد که اشغالگران در مقابل ملت افغان دچار شکست مهیب شده اند، آن ها تقریبا هر سال یکی از جنرالان کارکشته و بی رحم شان را به عنوان فرمانده جدید مقرر می کنند، تا شاید پیشروی در جبههء جنگ نصیب شان شود، اما هر جنرال با لاف و پوف زیادی آغاز به ماموریت خود می کند، اما بدون اینکه اندک دست آوردی داشته باشد برکنار می شود.

فرمانده قبلی جنرال نیکولسن، در آغاز کار ادعا کرد که تا سال ۲۰۱۸ میلادی، ۸۰ در صد خاک افغانستان را از وجود طالبان پاک می کند، اما بعد از گذشت دو سال هرگاه از وظیفه برکنار شد، طالبان تقریبا ۸۰ در صد خاک کشور را از وجود ناپاک اشغالگران تصفیه نمودند و پیشروی های چشم گیر شان ادامه داشت. همین دو روز پیش، تنها در ظرف ۲۴ ساعت حدود ۱۰۰ تن عسکر رژیم در ولسوالی بغلان مرکز ولایت کشته و ناپدید شدند، همچنان ولسوالی خم آب ولایت جوزجان و ولسوالی دایمیر ولایت میدان وردک بدست طالبان سقوط کرد.

ملت افغان که همواره به پس منظر تاریخی خود می بالد، بارها ثابت کرده است که به هیچ صورت نمی تواند تحت حاکمیت بیگانگان در ذلت و غلامی زندگی بکند.بناءً سکات میلر نیز بداند که مانند جنرالان قبلی شکست می خورد و ان شاء الله بزودی روزی فرا خواهد رسید که روسیاه و سرخم افغانستان را ترک بکند.

حالا برای سکات میلر و تمام دار و دسته اش لازم است که فرصت را از دست نداده، از جنگ ناکام در برابر ملت مسلمان افغانستان دست بگیرند و افغان ها را بحال خود رها کنند، تا مطابق آرمان دیرین شان نظام اسلامی را در کشور حاکم بسازند و در فضای پر امن و اطمینان به زندگی شان ادامه بدهند.

 

وگرنه، چنانکه طالبان از سکات میلر  با هلاکت ۲ تن از افسران نیروی بحری آمریکا در لوگر و هلاکت یک عسکر دیگر شان در شرق افغانستان استقبال کرد، در آینده هم اشغالگران را با تلفات سنگین دچار خواهد ساخت. اشغالگران شاید درک کرده باشند که در هیچ مخفی گاهی از ضربات کوبندهء طالبان در امان نیستند.

Related posts