امت اسلامی از یک محسن بزرگ خود محروم شد

امت اسلامی از یک محسن بزرگ خود محروم شد

دشمنان ازلی و ابدی اسلام و ارزشهای دینی از حمله بر شخصیت بزرگوار علمی و مذهبی شیخ القرآن و الحدیث مولانا سمیع الحق نورالله مدقده نیز دریغ نورزیدند که از لحاظ سن و بیماری به حدی ضعیف و ناتوان بود که بدون تکیه و کمک کسی راه رفته نمی توانست.

دو روز پیش (عصر روز جمعه)، چند تن انسان های درنده صفت او را در خانه و بستر خود در شهر راولپندی (پاکستان) بسیار بی رحمانه با ضربات چاقو به شهادت رسانیدند، ده ها هزار نفر در جنازۀ او شرکت کردند و در دارالعلوم حقانیه در پهلوی پدر گرامی اش شیخ الحدیث مولانا عبدالحق رحمه الله به خاک سپرده شد، انا لله و انا الیه راجعون.

شهید مولانا سمیع الحق بر علاوه ازینکه عالم جید، زبده و با بصیرت بود، مرد بیدار و سیاستمدار و مبارز راستین در سطح جهان اسلام بود. او در هر عرصه و هر فرصت با صدای مظلومیت مسلمان ها هنموایی می کرد و همچون کوه فولادین به دفاع از ارزشهای اسلامی، فرهنگ دینی و اقدار جهادی می پرداخت.

شهید مولانا سمیع الحق نه تنها تمام زندگی خود را در درس و تدریس و تصنیف سپری کرد، بلکه وی از رهبران انگشت شمار سیاسی و مذهبی پاکستان بود که در برابر دسیسه ها و توطئه های امریکا و غرب مبارزه می کرد. شهید شیخ صاحب برای یکروز هم از دفاع و غمشریکی با مسلمان های مظلوم فلسطین، افغانستان، کشمیر، بوسنیا، عراق و دیگر کشورهای اسلامی منصرف نشد.

به ویژه، هرگاه قشون اتحاد پیشین شوروی بر افغانستان یورش آوردند شهید مولانا سمیع الحق رحمه الله به پیروی از نقش قدم پدر گرامی اش از افغان های مظلوم حمایت همه جانبه نمود، برای دلجویی مجاهدین و مهاجرین به مجالس آن ها می رفت، همت بلند و قربانی های تاریخی افغان ها را تحسین می کرد، همواره برای وحدت و همبستگی تنظیم های جهادی می کوشید، موقف مجاهدین را در کشور خود و در سطح جهان با صدای رسای خود می رسانید.

همچنان هرگاه امریکا و متحدین آن بر افغانستان هجوم آوردند، شهید مولانا سمیع الحق از روی موقف حق پروری و مکلفیت دینی خود با مردم مظلوم و مجاهد افغانستان ایستاد و به پشتیبانی اخلاقی و دینی آن ها در شرایط دشوار ادامه داد.

چنانکه در اعلامیهء امارت اسلامی در مورد شهادت شهید شیخ صاحب آمده است : حملهء قاتلانه بر مولانا سمیع الحق صاحب بدون شک کار دشمنان اسلام بود، آن ها نمی خواستند که یک شخصیت قوی و مصمم همچون مولانا سمیع الحق (رحمه الله) درس بیداری به امت مسلمه بدهد.

خداوند متعال همه خدمات دینی و اسلامی شهید شیخ الحدیث مولانا سمیع الحق نورالله مرقده را به بارگاه خود قبول بکند و مشعل های برافروختهء وی را همواره شعله ور نگهدارد.

للهم اغفر له وارحمه وعافه واعف عنه اللهم أنزله منازل الصديقين والشهداء والصالحين وحسن أولئك رفيقا.

Related posts