آن ها چرا از خود می‌ گذرند ؟

آن ها چرا از خود می‌ گذرند ؟

محمد داود مهاجر

اینجا افغانستان است؛ سرزمین اسلام، سرزمین غیرت و افتخار، سرزمین جانبازی و ایثار، این خاک را بریتانیا آزموده است، با این خاک جماهیر شوری نیز دست و پنجه نرم کرده است، می گویند «آزموده را آزمودن خطاست» ، اما کجا است گوش شنوا.

ائتلاف جهانی ناتو به سرکردگی آمریکا نیز خود را با ملت مسلمان این مرز و بوم درگیر کرد، تا دوباره بیازمایند آنچه را که دیگران آزموده بودند.

اما این ملت فقیر شاید منتخب الهی باشد که با بازوی ضعیف، قدرتمندان زورگو را ادب می دهد. سنت الهی است که دشمنان بزرگش را با ضعیف‌ ترین مخلوقش از بین می برد. همانگونه ای که فیل سواران ابرهه را که قصد تخریب بیت الهی را کرده بودند با مرغانی کوچک از بین برد و نمرود را با پشه ‌ای.

پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده‌ است : ” لَا تَزَالُ طَائِفَةٌ مِنْ أُمَّتِي يُقَاتِلُونَ عَلَى الْحَقِّ ظَاهِرِينَ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ “. بطور مداوم گروهی از امتم بر حق بوده مشغول به جهاد هستند و تا روز قیامت پیروز هر میدان اند.

این ملت را دستِ کم گرفته‌اند؛ این ملت، همان ملت مسلمانی است که باعث شکست ابر قدرت های تاریخ شده است. این یک قصه، حکایت و افسانه‌ای نیست، یک حقیقت واضح مثل روشن است و امروزه نیز شما خودتان با چشمِ‌ سر می ‌بینید که بزرگترین ابر قدرت های غربی در یک ائتلاف جهانی، هفده سال است که در نبردی سخت و طاقت فرسا با این ملتِ مسلمان، غیرتمند و جان فدا مشغول به جنگ اند، اما پیروز میدان، باز هم همین ملت است. ملتی که دیروز در میدان نبرد با انگلیس (بریتانیای کبیر) و  اتحاد جماهیر شوری خوش درخشید.

علت پیروزی چیست ؟

علت اساسی این پیروزی ها امداد غیبی الله متعال با این ملت فقیر است؛ گرچه نظر به درجه بندیِ بین المللی، جزو جهان سوم است و جهان اول و دوم آنهایند. اما ایمان و باور قلبی، تنها چیزی است که این ملت را جان فدا و از خود گذر ساخته است؛ این ملت در مقابل ددمنشی های کسانی که با تمام قوا به میدان تزویر و دروغ پا گذاشته ‌اند و حرمت های انسانی را زیر پا گذاشته ‌اند از عزیزترین وجود خود گذشته و کم ‌نظیر ترین صحنه‌ها را در میدان‌ های پیکار از خود برجای گذاشته ‌اند که همه انگشت تعجب به دهن گرفته‌اند.

صحنه‌ های ابودجانه‌ها را کدام لشکر و فوج تا حالا در تاریخش داشته است ؟  قُل هَاتُو بُرهانَکُم  اِن کُنتم صادِقِین. اما در صفوف لشکریان این ملت مسلمان، صدها ابودجانه ‌ها با آفریدن صحنه ‌های حیرت افکن رفته ‌اند و هزاران از این طایفه در انتظارند.

این ملت مورد ظلم واقع شده است؛ با این ملت جفا صورت گرفته است؛ گرچه بسیاری از ملتهای دیگر هم با این نوع مشکلات دچار گشته ‌اند؛ اما این ملت ملت استکبار ستیز و ظلم ستیز است؛ در طول تاریخش به کسی باج نداده و به ذلت تن نداده است؛ این ملت در مقابل ظلم از همه چیز خود می گذرد. از تاریخ بپرسید، بلکه بیائید نزدیک و از همین ابودجانه (رحمه الله) بپرسید که چرا از خود گذشت و چرا جان نازک و عمر نونهال خود را با دستان خود پرپر کرد و در مقابلش تعدادی از مهمترین مهره ‌های دشمنِ اشغالگر و اجیران حلقه بگوش‌ِ شان را از پای درآورد ؟ از عسکر با احساسی که دیروز تیر تفنگی را که خود آمریکائی ها به او داده بودند بر فرقِ ‌سر و سینهء آمریکائیان و اشغالگران در کابل خالی کرد بپرسید که چرا این کار را کرد ؟ و ده ها استشهادی، مجاهدان نفوذی و جان برکفانِ مهاجم بر پوسته‌ های دشمن چرا جانهای خود را اینگونه ارزان می فروشند ؟

این ها همه از یک حقیقت سخن میگویند. این عملیات ها و مقاومت ها از یک عقیده نشأت گرفته اند، آن ها وجود بیگانگان را در سرزمین خود نمی‌ پذیرند، آن ها خود را فدای نام دین شان می کنند، آن ها جانهای خود را بر کفِ دستان شان گرفته ‌اند تا انتقام هر قطره خون کودکِ پرپر شده توسط صلیبیان را بگیرند، آنها قبول دارند تا بسوزند اما راه مقاومت و ایستادگی در مقابل ظلم و استبداد را زنده نگهدارند.

تا چه وقت به خطا می روید  !

این ملت را بزرگتر از شماها آزموده ‌اند و شما نیز به نوبهء خود آزمودید. حالا ضرب بزنید موفقیت‌ های هفده سالهء مجاهدین را و دستاورد‌های خویش را، چه می‌بینید ؟ غیر از شکست چیزی برای تان نمانده است؛ تبدیلی استراتژی ها، تبدیلی جنرال ها، تبدیلی رؤسای جمهور دست نشانده، وحشت آفرینی ‌ها، بمباردمان‌های بی سر و پا، فشارهای (به قول تان) مذهبی برای تخریب چهرۀ پاک جهاد، خلاصه اینکه تمامیِ گزینه های نظامی، سیاسی و فرهنگی، همه و همه را تجربه کردید تا اینکه به نقطه پایان رسیدید و حالا دیگر وقت آن رسیده تا باید بر خط اشغال خود نقطهء پایان بگذارید و ازین بیشتر باعث شرمساریِ هیبت شکست خورده خود نباشید و اِلّا …

فاعتبروا یا اولی الابصار …

Related posts