دشمن از منطقهء دندغوری ولایت بغلان بیرون رانده شد، مجاهدین تمام مناطق را دوباره تصفیه کردند

دشمن از منطقهء دندغوری ولایت بغلان بیرون رانده شد، مجاهدین تمام مناطق را دوباره تصفیه کردند

چند روز پیش، امریکایی های اشغالگر و غلامان داخلی شان به هدف علمیات به منطقهء دندغوری ولسوالی پلخمری ولایت بغلان آمده بودند.

مجاهدین امارت اسلامی در آغاز دست به انفجارات و حملات زدند که در نتیجه ۴ عسکر اشغالگر امریکایی و ۱۸ تن عساکر داخلی کشته و ۳ عسکر امریکایی و بیش از بست تن عساکر مزدور زخمی شدند.

سپس مجاهدین برای اینکه مردم ملکی زیان نبینند، از درگیری های کوچه به کوچه در داخل قریه ها خودداری کردند و تمام منطقهء دند را تخلیه کردند.

امریکایی ها و کاسه لیسان داخلی شان به تخریب خانه های مردم ملکی در دندغوری آغاز کردند، شماری زیادی مردم ملکی را به شمول زنان و کودکان در داخل خانه های شان شهید و زخمی کردند و خانه ها، کشت ها، باغ ها و دیگر املاک مردم را از بین بردند.

شب گذشته، مجاهدین امارت اسلامی عملیات گسترده ای را در برابر دشمن مهاجم آغاز کردند. تا صبح امروز، تمام مناطق دندغوری را تصفیه کردند و دشمن را از منطقه بیرون راندند.

اکنون تمام ساحات دندغوری به شمول شاهراه کابل – مزار در کنترول مجاهدین درآمده است.

حالا مردم مشغول انتقال شهیدان و زخمیان خود اند، عملیات دشمن سبب فاجعهء بشری شده است  و تلفات زیادی ملکی رخ داده است.

پس ازان که حملات تهاجمی مجاهدین در بخش های مختلف کشور شدت یافته است و عساکر رژیم با تلفات سنگین مواجه شده اند. دشمن می خواهد انتقام شکست ها و ناکامی های خود را از مردم بی گناه بگیرد. بناءً به خانه ها و املاک مردم یورش می برند،  مردم را شهید می کنند، کشت ها را ویران می کنند و حتی حیوانات و مواشی را می کشند.

عملیات دندغوری نیز تنها یک عملیات مخربانه بود که بر ضد مردم ملکی صورت گرفت، مردم متضرر شدند و هیچ فایده ای دیگری برای دشمن اشغالگر و مزدور نداشت و نه هم توانستند که به مجاهدین زیان برسانند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی

۱/۳/۱۴۴۰هـ ق

۱۸/۸/۱۳۹۷هـ ش ــ ۲۰۱۸/۱۱/۹م

Related posts