با مبارزان بر حق اسلام یکجا شوید

با مبارزان بر حق اسلام یکجا شوید

شهاب لیوال

اختلاف نکنید باهم ؛ دین اسلام دین اختلاف نیست.

محمد رسول الله  ﷺ فرمودند : لَا تَخْتَلِفُوا، فَإِنَّ مَنْ كَانَ قَبْلَكُمْ اخْتَلَفُوا فَهَلَكُوا .

«با هم اختلاف نکنید، پس به راستی کسانی قبل از شما، با هم اختلاف کردند و هلاک شدند»

محمد رسول الله – صلی الله علیه وسلم – با هجرت از مکه به مدینه، پایه‌های سیاسی اسلام را پایه گذاشت، و در مقابل دشمنان خود بخصوص مخالفان مکه ایستادگی کرد.

همچنین چندین جنگ (جنگ موته و تبوک) را برای تحکیم و حفظ نظام اسلامی با رومیان در شام داشت؛ و بدنبال صلح حدیبیه با مکیان در نهایت موفق به فتح مکه بدون خون ‌ریزی شد.

از آن پس به امپراتوری ‌های اطراف خود نامه فرستاد و آن‌ ها را به اسلام دعوت کرد. پس از درگذشت محمد – صلی الله علیه وسلم – خلیفهء اول ابوبکر صدیق – رضی الله عنه – برای دفع مدعیان پیامبری و برگشتگان از اسلام، جنگید.

در زمان وی مسلمانان به سوی نبرد با رومیان و فتح شام نیز شتافتند و فلسطین به دست مسلمانان فتح شد . ادامه کار در زمان خلیفه دوم، عمر بن خطاب منجر به فتح دمشق و یرموک شد و هرقل شام را رها کرد و به قسطنطنیه گریخت و شام به تدریج در دست مسلمانان افتاد و تا کوه‌های توروس در آسیای صغیر پیش رفتند. بیت‌المقدس که در آن زمان «ایلیاء» نام داشت به هنگام سفر عمر فاروق به شام از سوی اسقف اعظم تسلیم شد.

از آن پس عمر فاروق به گسترش فتوحات در مصر و شمال آفریقا شتافت.

در دوره پیامبر اسلام محمد – صلی الله علیه وسلم – نیمه غربی شبه جزیره العرب در دست مسلمانان بود. در عهد ابوبکر صدیق  تمام شبه جزیره تصرف شد.

در عهد عمرفاروق مسلمانان تا ماوراء النهر و شمال دریای مکران و همه ایران (بجز سواحل شمال آنسوی دیواره‌ های البرز) و سرزمین عراق، شام، مصر و باریکه سواحل لیبی را متصرف شدند. در زمان عثمان غني، تا دریاچه آرال و کناره‌ های دریای خزر تا دریای سیاه (شرق آسیای صغیر و جنوب قفقاز)، جنوب آسوان و قسمت اعظم سواحل لیبی متصرف شد.در دوره اموی شمال غرب آفریقا تا مغرب، اندلس تصرف شد و بر متصرفان شرق اسلام افزوده شد.

سوالی که پیدا می شود !!!

آیا فتوحات اسلام وابسته به اشخاص یاد شده بوده است یا وابسته به اعمال و نظام که داشتند.

در ابتدای بعثت پیامبر – صلی الله علیه وسلم – مشکلات که ایشان  از سوی مشرکین مکه دیدند -دعوت سیزده سال شان در مکه، سفر به طایف و سنگباران شدن از سوی مردم طایف و بالاخره هجرت شان به مدینه منوره – بنیاد نظام اسلامی در مدینه را نهاده است.

در زمان حیات پیامبر و در ایام خلفای راشدین، مسلمانان آنقدر عاشق جهاد و انفال در راه الله متعال بودند که حب الدنیا زرۀ هم در قلبوب شان جا نداشت .ایمان مستحکم و اعتماد بر همدیگر سبب فتوحات آن ها در مقابل دشمن بود.

اختلاف، قدرت خواهی و قوم پرستی را نمی شناختند، سلمان از فارس، صهیب از روم، بلال از حبشه – رضی الله عنهم –  ولی برای یک دیگر قربان می شدند.

بعداز دوران خلفای راشدین و به کار آمدن نظام های میراثی رعب و هیبت مسلمین رو به انزوا شد، تا حدی که امروز مسلمانان از هر سو  آماج کوبندء دشمنان شان قرار دارند. در هیچ نقطهء جهان نظام اسلامی ندارند، مسلمانان حب الدنیا را آنقدر در دل های شان پرورانده اند که شهادت، جهاد و انفال در راه الله جل و مجده برای شان سخت ترین کاریست که انجام دهند .

اختلافات میان مسلمان ها و مرعوبیت از نظام های طاغوتی به ویژه دموکراسی از اسباب مهم زوال شان و شوکت مسلمان ها در سرتاسر جهان شده است. نظام دموکراسی پدیدۀ غربی ها است که دامن گیر امت مسلمه شده و یک چالش عمده ای در برابر احیای نظام اسلامی است.

تا زمانی که مسلمانان جهان بالخصوص ملت رنجدیدۀ افغانستان برای تحکیم نظام اسلامی مبارزه نکنند، نظام کفری و طاغوتی را ازین کشور اسلامی بیرون نرانند، این ملت و امت صاحب عزت و افتخار از دست رفتهء شان نخواهد شد.

ملت افغانستان چانس بیشتری نسبت به سایر مسلمانان جهان دارد تا به حاکمیت نظام اسلامی نائل گردند، چون مجاهدین امارت اسلامی برای تحکیم نظام اسلامی درین مرز و بوم می رزمند، والحمدلله  بال های غول جهان کفری (امریکا) را شکسته اند.

چه خوب است که ملت همچون قبل، آغوش گرم اش را برای این مجاهدین رنجدیده باز نماید و برای تحکیم کردن نظام اسلامی مسئولیت خویش را مردانه وار و با تقبل زحمات انجام دهند .

الحمدلله که بیش از ۸۰ در صد خاک و ملت در ساحات زیر کنترول مبارزان نظام اسلامی زیست می کنند. چه خوب است، تمام ملت و سرزمین ما یکبار دیگر صاحب نظام محمدی شوند.

Related posts