تازه ترین ها

اعتراف دیگر……

اعتراف دیگر……

ابو عمر بلوچی

إِنَّ اللَّهَ يُدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ (الحج : ۳۸)

خداوند دفاع می‌ کند از مؤمنان (و به سبب ایمان شان پیروز شان می‌ گرداند) ، زیرا خداوند خیانت پیشگان کافر را دوست نمی‌ دارد (و دوستان مؤمن خود را در دست خیانت کاران ناسپاس رها نمی‌ سازد).

هفده سال از حمله مغرورانه و ددمنشانهء اتحاد صلیبی به رهبری آمریکا و ناتو با همکاری اجیران و خائنان داخلی می گذرد. در همان ابتدا، امارت اسلامی به زعامت عالیقدر امیرالمؤمنین ملا محمد عمر مجاهد (رحمة الله عليه) از جهان غرب و در راس آن ها از آمریکا خواست، به گفتگو و مذاکره رو آورند.

اما آشکار بود که آمریکا قبل از عملیات ۱۱ سپتامبر، پلان خود را برای یورش بر افغانستان قطعی کرده بود و بدنبال این بود که همه دنیا به ویژه کشورهای اسلامی و علی الاخص افغانستان را در سلطه اش بیاورد، تا در دنیا هیچ نظامی که دارای معیارهای اسلامی باشد و قوانین الله تعالی را بر زمین الله تعالی اجرا کند، وجود نداشته باشد.

آن زمان بسیاری از رهبران، سیاست مداران و علمای داخل و خارج از کشور به عالی قدر امیر المؤمنین ملامحمد عمر مجاهد (رحمة الله عليه) مشوره دادند که شهید شیخ اسامه را از کشور خارج کند و یا به آمریکا تحویل دهد، اما عالیقدر مرحوم امیرالمومنین با عزم آهنین و ایمان پولادین آیهء شریفه «فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ» را تلاوت کرد. و بدین شکل، همگان از گفته های خود برگشتند و بر ایمان قوی، عزم راسخ و توکل  امیرالمومنین (رحمه الله) گواهی دادند.

امروز بعد از هفده سال، آمریکای اشغالگر دم از صلح و مذاکره می زند و بالاترین مقامات نظامی امریکا اعتراف به شکست نموده، به صلح و مذاکره اصرار می کند. چنانچه جوزف دانفورد، رئیس ستاد ارتش آمریکا در جریان صحبت در نشست بین المللی هالیفاکس در کانادا گفته است : راه حل نظامی برای پایان جنگ افغانستان وجود ندارد و طالبان در جنگ شکست نمی ‌خورند.

این مقام ارشد آمریکایی افزود : «این منصفانه است که بگویم طالبان اکنون در جنگ شکست نخواهند خورد» ، این نخستین بار است که بزرگترین مقام نظامی آمریکایی با این صراحت اعتراف می‌کند که آمریکا نمی ‌تواند طالبان را در جنگ مغلوب کند.

الحمدلله، جهاد مبارک علیه امریکایی های اشغالگر به پیروزی نهایی خود نزدیک شده و دیر نیست که بیرق سفید اسلام بر بلندای شهر کابل برافراشته شود، گلیم اشغال، فتنه و فساد و ناامنی ها از این سرزمین پاک برچیده شود و شریعت محمدی در سراسر کشور نافذ گردد.

Related posts