تازه ترین ها

اعلامیه امارت اسلامی در مورد شهادت والی صاحب هلمند الحاج ملا عبدالمنان آخند

اعلامیه امارت اسلامی در مورد شهادت والی صاحب هلمند الحاج ملا عبدالمنان آخند

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی :
مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا ﴿الأحزاب: ٢٣﴾.
ترجمه : از مؤمنین بسا مردانی اند که راست کرده اند انچه عهد بسته بودند با خدا بر آن، پس بعضی از ایشان کسی است که به انجام رسانیده ذمه خود را و بعضی از ایشان آنست که انتظار می برد و به هیچگونهء تغییر ندادند عهد خود را.
با تاسف خبر بدست آوردیم که شام گذشته، مسئول نظامی و والی امارت اسلامی برای ولایت هلمند الحاج ملا عبدالمنان آخند در یک بمباردمان ناجوانمردانهء امریکایی های اشغالگر به مقام عالی شهادت نائل گردید. انا لله و انا الیه راجعون.
شهید الحاج ملا عبدالمنان آخند که نام اصلی اش «الحاج ملا محمد رحیم» بود در برابر اشغال امریکایی ها با کمال متانت و دلاوری جنگید و پلان های بزرگ جنرالان امریکایی را خنثی نمود.
ملا عبدالمنان آخند مجاهد مطیع، دلاور، مخلص و با احساس بود که به اساس مبارزهء قوی و مدبرانهء خود ۹۵ در صد خاک هلمند را از وجود امریکایی ها و رژیم مزدور تصفیه کرده بود و زمینهء وسیعی را برای حاکمیت امارت اسلامی مساعد نموده بود.
الحاج ملا عبدالمنان آخند به حیث یک قدوه و نمونه در قلب های مجاهدین ما باقی می ماند، دلاوری و شجاعت او برای دیگران درس می باشد، شهید عبدالمنان آخند همچون خودش صدها تن بزرگان و افراد جهادی تربیه کرده است که جهاد و مبارزه در برابر دشمنان اشغالگر و مزدور را به وجه احسن به پیش می برند. و لله الحمد.
امارت اسلامی شهادت الحاج ملا عبدالمنان اخند را ضایعهء بزرگ برای ملت مسلمان و امارت اسلامی می داند. اما ملت، مجاهدین و تمام مخلصین را توصیه می کند که شهادت آرمان بزرگ هر مجاهد خورد و بزرگ ما است. با شهادت ها نه صف ما ضعیف می شود و نه هم دین و جهاد فی سبیل الله ضعیف می شود. خداوند متعال بجای شهدا، نعم البدل و رفقا و بزرگان قوی تر نصیب ما می نماید، اما حرف مهم این است که ما باید راه بزرگان مخلص، مطیع و دلیر خود را تعقیب نموده، به نقش قدم آن ها راه برویم و مبارزۀ آن ها را زنده نگهداریم.
دشمن هم باید فکر نکند که با شهادت بزرگان ما، ارادۀ ما را ضعیف می سازند و یا هم پیشرفتی خواهد کردند، بلکه برعکس شهادت بزرگان، احساسات و جذبات مجاهدین ما را دیگر هم به جوش و خروش می آورد و مبارزۀ شان را در برابر اشغالگران و غلامان شان شدت می بخشند. ان شاءالله تعالی

امارت اسلامی افغانستان
۲۴/۳/۱۴۴۰هـ ق
۱۱/۹/۱۳۹۷هـ ش ــ ۲۰۱۸/۱۲/۲م

Related posts