تازه ترین ها

پیروزی ما در ادامهء راه شهدای ماست

پیروزی ما در ادامهء راه شهدای ماست

منصور تالقانی

امریکایی های وحشی و جنایتگر بر خلاف تمام پرنسیپ ها و موازین بین المللی و با لگدمالی همه معیارها و ارزش های بشری به تاریخ ۷  اکتبر ۲۰۰۱ میلادی از طریق هوا و زمین با همدستی خود فروختگان و غلامان حلقه بگوش داخلی شان بر کشور اسلامی ما تاختند و بر روی هر جنبندۀ که به نظر خورد بی رحمانه و وحشیانه آتش کشودند و هدف قرار دادند. اموال، املاک و هستی ملت مسلمان ما را تاراج نمودند، ویران کردند و سوزانیدند. در مدت ۱۸ سال گذشته، شب و روز با وحشت و قساوت و سفاکی تمام جنایت کردند و خلاصه اینکه کردند آنچه کردند.

ولی نتوانستند و نخواهند توانست قامت استوار ملت مؤمن ما خم بکنند، صف آهنین مجاهدین امارت اسلامی را در هم شکنند، شعله های فروزان مقاومت ابرمردان و رزمجویان این مرز و بوم را خاموش سازند، بلکه فرزندان آزاده و حق پرست این مرز و بوم همچون ملا عبدالمنان شهید تقبله الله با مشت های آهنین خود چنان بر پوزهء این جنایت کاران خون آشام و آدم خوار کوبیدند که در نتیجه امروز در صدد  فرار از معرکه اند و بر ذلت و شکست مفتضحانه خود در افغانستان معترف شدند.

تردیدی نیست که عامل این شکست و رسوایی جنایتگران وحشی، کسانی بودند که در صف اول مقاومت مردانه وار ایستادند و بی خوف و پا بر جا، لبخند زنان از شهادت استقبال نمودند. کسانی که تاریخ زرین این ملت را رقم زده، با نثار خون شان جامعۀ مرده را حیات نو بخشیدند، نمی شود با زبان قال از آن ها صحبت نمود.

از جملهء آن ابر مردان تاریخ، یکی هم قهرمان هلمند شهید الحاج ملا عبدالمنان می باشد که شام شنبه در نتیجهء یک بمباردمان ناجوانمردانۀ امریکایی های جنایتگر، هزاران دیده را اشکبار گذاشته به عالم جاودانی رحلت نمود.

آری ! هنگامی که ابرهای سیاه ظلمانی فضای نیلگون کشور عزیزمان به ویژه ولایت هلمند را می پیچد، و آنگاه که پای ناپاک صلیبی ها به منظور غصب سر زمین اسلامی و تعویض افکار و اندیشه های اسلامی خاک کشور ما تسخیر می کند. آنگاه که مقدسات و شعائر اسلامی ما مورد اهانت و تمسخر قرار می گیرد. در همچو زمان دشوار، این ابر مرد تاریخ بیرق مبارزه علیه کفر و الحاد را در ولایت هلمند بلند نمود و صدای پرخروش جوانان با احساس و مردم شریف هلمند را که در سینه های شان ایمان موج می زد و از اعماق قلب و ژرفنای ضمیرشان برخاسته بود، سرپرستی و رهبری نمود. آن سرود جان بخش و آواز دل انگیز به مرور زمان همه گیر شد و در سراسر ولایت هلمند طنین افگند.

آن زمان، حرکت توفنده و مواج این مرد غیور جهت درهم ریزی کاخ استبداد که از خون علما و طلبا و دردمندان ملت اعمار گردیده بود، به راه افتاد. مرد پر شور و تلاشگری که اکنون درمیان ما نیست ولی روح پرخاشگرش هر لحظه یی مارا بسوی خویش می خواند. مردی که اخلاق، تقوی، مبارزه، ثبات، پایمردی، دلاوری، صدق واخلاص، کار و پیکار، جهاد و مبارزه اش الگو برای مبارزین و مجاهدین است.

هر چند مکر وحیلۀ کافران به ظاهر به پیروزی رسید و این فرزند فرزانهء اسلام را شهید ساختند، ولی خداوند یار و یاور سنگر نشینان صادق اسلام است «ومکرو ومکرالله والله خیر الماکرین»

جنایتگران وحشی شهیدش ساختند. اما نمی دانند که با شهادت همچو ابر مردان اسلام، حماسه آفرینی های مبارزان راه حق پایان نمی یابد، وآنچنان که قافلۀ گلگون قبایان امارت اسلامی چون کاروانی از نور یکی بعد از دیگری به دیار ابدیت در حال حرکت اند، ولی صفوف امارت اسلامی همچنان فروزان باقی مانده، طوفان خشم ایمانی شان خواب را از چشم غداران و جنایتگران ناپدید ساخته و ضربات کوبندهء شان کنگره های جور و ظلم، اشغال و جنایت را ویران می سازد.

شهادت الحاج ملا عبدالمنان شهید را به کافۀ امت اسلامی و سایر مسئولین و مجاهدین امارت اسلامی تبریک گفته به بازماندگان هدفمند ایشان و مردم شریف هلمند تسلیت عرض می دارم. ان شاء الله، مبارزان راستین این مرز و بوم تا پایان اشغال کشور و تحقق حکومت اسلامی آرام نخواهند نشست. حاکمیت نظام اسلامی آرمان همه شهدای امارت اسلامی است و جز نظام اسلامی چیزی دیگری خون بهای شهید الحاج ملا عبدالمنان و همه شهدای جهاد افغانستان شده نمی تواند. به امید تحقق این روز و این آرزو .

ای شهید ! روحت شاد، یادت گرامی و راهت مستدام باد

Related posts